Dzisiaj jest sob gru 16, 2017 1:12 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt mar 05, 2013 12:08 pm 
Awatar użytkownika

Hej :)

Szukam fajnych przepisów na przyjęcie urodzinowe- kinderparty dla pięciolatka :) coś smacznego i zaskakującego :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr mar 06, 2013 4:21 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Może znajdziesz inspiracje tu:
http://www.erodzina.eu/organizacja-urod ... ka-w-domu/

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw mar 07, 2013 10:50 am 
Awatar użytkownika

czytałam, mam ten artykuł i ten o zabawach w zakładkach :D
na pewno zrobię galaretki z owocami i bitą śmietaną bo to zawsze hit, fontannę czekoladową mamy i szszłyki owocowe super pomysł :)
chodzi mi o przepisy np na jakieś fajne przekąski ale nie słodkie, jakies kanapki, koreczki, coś sycącego ale żeby nie było tylko słodkie :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw mar 07, 2013 12:06 pm 
Awatar użytkownika

Siaasia najlepszy pomysł to koreczki albo mini kanapki.
Kanapki możesz zrobić na bagietce, wtedy będą malutkie, akurat dla dzieci.
a co na nie położysz to tylko twoja inwencja - różne pasty na bazie białego sera, ogórek zielony, ogórek konserwowy, wędlinka, zółty serek, sałata, pomidor, jajko na twardo, łosoś wędzony, szczypiorek...

możesz tez np. przygotować na ciepło mini pizze :)
http://lubiepizze.pl/minipizza.php

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw mar 07, 2013 2:28 pm 

Ja też bym na pewno stawiała na koreczki i kanapki, można z jakiś warzywek na wierzchu na kanapkach porobić np. jakieś buźki.

A może takie ślimaki z ciasta francuskiego? Mogą być z szynką, z serem, pieczarkami itp. Można przygotować wcześniej kilka godz, ja czasem jak mamy gości wieczorem, kiedy nie podaje się obiadu już, to na ciepło robię takie sakiewki z ciasta francuskiego, ale robię je właśnie parę ładnych godz wcześniej, nie sypie i nie kruszy się wtedy tak to ciasto, jak nałapie trochę wilgoci to jest moim zdaniem lepsze :).

Ta sałatka też mi się podoba :) http://www.tipy.pl/artykul_11126,jak-zr ... tiger.html kiedyś jak szukałam czegoś na jakąś imprezę z dzieciakami to dodałam do ulubionych. Nie robiłam jej jeszcze, ale wydaje mi się, że składniki ma raczej lubiane przez dzieciaki (z wyjątkiem cebuli może), a wyglądem na pewno zachwyciłaby dzieciaki.

Mam też w ulubionych fajną stronkę z przepisami dla dzieci właśnie, ale nie wiem czy mogę ją tu wkleić? A jak nie to prześlę Ci na pw.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt mar 08, 2013 11:53 am 
Awatar użytkownika

Też chyba koreczki i kanapeczki zrobimy, albo własnie jakieś mini pizze, nalesniki :)

sałątka genialna, wygląda jak tort :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr mar 13, 2013 12:59 am 
Awatar użytkownika

U nas maluchy na takich przyjęciach chętnie jedzą przekąski w cieście naleśnikowym. Ja najbardziej lubię pieczarki, ale przepisów jest wiele i na słodko i na słono, więc jest w czym wybierać

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn mar 25, 2013 4:31 pm 

Z ciast polecam Chatke Baby Jagi.. super wygląda i pysznie smakuje.. u mnie od zawsze jest hitem

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 10, 2016 9:38 am 

Ja ostatnio na urodzinowe przyjęcie córki robiłam dzieciakom domowe hamburgery :) <tu był link> zachwyceni byli absolutnie wszyscy. Kupiłam papier zwykły szary, popakowałam im tak jak w fastfoodach to robią, fura frytek do tego, sos pomidorowy a'la keczup domowej roboty i z głowy :) Tort tęczowy upiekłam - trochę to trwało ale efekt również świetny, kolorowe galaretki z owocami i bitą śmietaną i mini pizzerinki. Trochę pracy, ale córa zadowolona a to najważniejsze :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lis 14, 2016 12:09 pm 

Moim zdaniem świetnie na takiej imprezie sprawdzają się wspomniane już przez Was koreczki. Sama do ich zrobienia często wykorzystuję ser kozi chavroux. Ma delikatny smak i świetnie komponuje się z oliwkami, a także innymi warzywami. Dzięki takiemu połączeniu moim goście zawsze mają okazję skosztować przekąsek o niebanalnym smaku, które są bogate nie tylko w wapń, ale także witaminy czy kwas foliowy.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 02, 2017 11:19 am 

Według mnie to świetny pomysł, żeby zaserwować dzieciom zdrowy posiłek wyglądający jak fast food :) frytki z piekarnika, grillowane mięso np kurczaka, bułka pełnoziarnista, sałata, pomidor, keczup czy majonez - i dzieci zadowolone, i rodzice :) moje szkraby zażyczyły sobie na urodziny naleśniki z bananem i czekoladą, więc co było zrobić. Zaczęłam szukać pomysłów, jak zrobić naleśniki szybko i żeby się udały, bo nigdy nie mogłam sobie z nimi jakoś poradzić... Serwuję też małe kanapeczki i owoce, bo przecież mama nie byłaby sobą, gdyby nie przemyciła czegoś zdrowego w urodzinowym menu :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 09, 2017 12:30 pm 
Awatar użytkownika

Ja polecam tortille, które moje dzieciaki wsuwają jak szalone. :D
Zawsze można je pokroić na małe kawałki i podać na talerzyku - gwarantuję, że wszystkie znikną! :)
Możesz eksperymentować z tym, co ma się znaleźć w środku, ale przynajmniej placki na tortillę zrobisz sama. :)

Trzymam kciuki. :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lis 01, 2017 2:31 pm 

A coś na słodko? Jakiś tort? Co wasze dzieci lubią najbardziej? Ja jako dziecko uwielbiałam karpatkę i proste ciasto z galaretką, ale widzę że moje maluchy mają większe wymagania :D wiem że lubią czekoladę, sprawdzałam przepisy W kuchni z Wedlem, tylko chciałabym zrobić coś w miarę zdrowego... Może gorzka czekolada i mało cukru? Co myślicie o brownie, takim domowej roboty?

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]