Dzisiaj jest ndz gru 17, 2017 10:12 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt lip 05, 2016 2:12 pm 

Od 20 lat chorowalam na nerwice lekowa, wszystko zaczelo sie w dziecinstwie mialam straszne przezycia w domu.Zaczelam Wmawialac sobie wszystkie choroby. Moja nerwica dawala objawy somatyczne. Wmawialam tez sobie ze nigdy nie bede miala dziecka.Nawet pytalam meza czy będzie mnie chcial jak nie bede mogla mieć dzieci. W wieku 26lat odstawilam antydepresanty żeby zajsc w ciaze okazali sie ze wcześniej nie mialam owulacji, ale jak odstawilam owulacja wrocila. To moj drugi cykl staran gdy jestem pewna ze mam owulacje i nic. :( wmawiam sobie ze jednak mialam racje i niemoge mieć dzieci, czuje sie gorsza od innych kobiet , taka bezplodna, pomimo iż wyniki wyszly dobre jajowody drożne amh 12. Maz tez dobre. Czy miala ktoras takie zwątpienie ze może jest bezplodna? Czy zemną jest cos nie tak ? Czy mam udać sie do psychologa? Co radzicie?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lip 25, 2016 9:53 pm 

Z tego co wiem to w klinice leczenia niepłodności np. w Invimedzie są spotkania z Psychologiem często tam organizują dla par warsztaty itp. A byłaś w ogóle z tym problemem z zajściem w ciąże u jakiegoś lekarza?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr paź 12, 2016 12:35 am 

ja też kiedyś borykałam się z tym problemem, rok starań i w końcu się udało, koniecznie idź z tym do lekarza!

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sty 03, 2017 3:01 pm 
Awatar użytkownika

Według mnie problem jest wyłącznie psychiczny i to on odpowiada za niemożność zajścia w ciąże. Dlatego radzę skorzystać z pomocy psychiatry, bo na pewno będzie Ci w stanie pomóc :) Jeżeli chodzi o bezpłodność to trzeba wykonać wszystkie badania.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz wrz 17, 2017 7:53 pm 

Ja też długo starałam się o dziecko, też miałam już paranoje że jestem bezpłodna...wystarczyła wizyta u ginekologa, który wyjaśnił mi że takie podejście do sprawy mi nie pomaga, wręcz szkodzi. Zgodnie z jego zaleceniami przestałam o tym myśleć, zaczęłam łykać kwas foliowy Folik i po kilku miesiącach się udało. Idź do lekarza, zacznij łykać kwas foliowy i nie zadręczaj się. Trzymam za Ciebie kciuki !

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]