Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 7:08 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: śr kwie 02, 2008 11:04 am 
Awatar użytkownika

agawe przepraszam ale trochę nieuważnie przeczytałam Twojego posta.. mój synek był ułożony główką do dołu a Tobie chodziło o położenie miednicowe :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr kwie 02, 2008 6:58 pm 
Awatar użytkownika

Agawe, z tego co wiem to w Wojewódzkim głównie nastawiają się na porody sn (a wiem to od dziewczyny, która pracuje w Wojewódzkim), natomiast na Zaspie jak coś jest nie tak to szybko decydują o cc. Zresztą jak masz jakieś wątpliwości jedź to szpitala i porozmawiaj z lekarzem. Ja tak zrobiłam na tydzień przed terminem porodu.
A co do cc... u mnie niestety poród tak się zakończył i mam żal, że nie udało się sn, ale da się przeżyć, najgorsze są pierwsze godziny, ja po 8 już siedziałam ;)

Jaś 11.03.2008r. godz.9:20 3880g 56cm i 9pkt.
Ada 17.06.2011r. godz.10:25 3610g 54cm i 10 pkt.
*Aniołek 3.11.2006*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr kwie 09, 2008 1:35 pm 
Awatar użytkownika

Dzięki Blusia
Na razie czekam, może się odfiknie, bo jeszcze ma czas do 36 tygodnia i na razie lekarze zbytnio sie nie przejmują.
A można tak po prostu wpaść na oddział i poprosić o rozmowę z lekarzem i on chętnie przyjdzie i pogada? czy trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt kwie 11, 2008 1:54 pm 
Awatar użytkownika

Agawe, życzę Ci z całego serca żeby dzieciaczek się odfiknął a poród przebiegł szybko i sprawnie :)
Ja tydzień przed terminem pojechałam na izbę przyjęć i powiedziałam położnej, że chciałabym porozmawiać z lekarzem odnośnie możliwej cc (moja ginka zasugerowała że będzie wskazana ze względu na jakiegośtam wirusa). Lekarz dokładnie wszystko wytłumaczył i kazał się stawić na ktg w terminie porodu jak nic wcześniej nie ruszy. No to się stawiłam ;) Po zbadaniu okazało się, że jedynym wskazaniem do cc będzie wielkość maluszka ;) (taki żart lekarza ;) )Ale rodzimy sn. Dzień po terminie urodził się Jaś :D
Niestety żart lekarza okazał się proroczy :?

Jaś 11.03.2008r. godz.9:20 3880g 56cm i 9pkt.
Ada 17.06.2011r. godz.10:25 3610g 54cm i 10 pkt.
*Aniołek 3.11.2006*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 06, 2008 4:48 pm 

No coz na kliniczna lepiej sie nie wybierac chyba, ze na operacje ginekologiczna. Jezeli macie zbedne 4500 tys to Swiss Med bylby najlepszy, jezeli nie to Wojewodzki. Co do cc jezeli jest wskazanie to sie je robi, gdy nie ma postepu 2 okresu porodu. Nikt nie bedzie czekal az dziecko sie poddusi
CC nie jest takie zle, zwlaszcza dla kobiety, ktora boi sie porodu. Fakt powrot do sprawnosci jest "niby" dluzszy ale trzeba pamietac, ze i krocze moze zle znosic szwy, czy tez jakis partacz zszyc niefortunnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt maja 06, 2008 4:50 pm 

ah co do ulozenia posladkowego niektorzy przeprowadzaja "rekoczyny" by obrocic plod. Ale nie polecam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 12, 2008 2:53 pm 

witam

morland co do swissmedu to znajoma rodzila tam w polowei marca i byla bardzo zadowolona, miala cc na zadanie, opieka fachowa, tatus mogl byc podczas cc a nie tak jak na normalnych oddzialach jest wypraszany, w pokojach prysznic, TV i inne udogodnienia :)
pewnie gdyby bylo i mnie stac aby wydac na porod 5 tys to bym sie zdecydowala :D

co do Zaspy rodzilam 2 razy i jestem zadowolona, tym bardziej ze drugi porod odbyl sie w niedziele, a widadomo jak w niedziele wyglada opieka na oddziale ;) my trafilismy na super polozna ktora caly czas nam pomagala, rozmawiala czesto przychodzila mimo iz podczas mojego pobytu na porodowce byly 3 porody :) lekarz ktory zszywal bardzo mily i sympatyczny nawet z moim mezem sobie zartowali ze tez nie mialam kiedy wybrac dnia porodu (akurat Kubica jechal :D)
naprawde super wspominam pobyt w szpitalu i porodowke
pierwszy porod mialam wywolywany i mowiona polozna ktora byla caly czas przy mnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 19, 2008 2:50 pm 

Dziewczyny, a jak jest z pozycjami do porodu? Gdzie nie narzucają pozycji leżącej???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn maja 26, 2008 2:25 am 

mamaZuzi w chwili, kiedy pisalas tego posta, ja wlasnie lezalam na porodowce :).
ze swissmedu jestem zadowolona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz cze 01, 2008 8:56 pm 

nicandra pisze:
Dziewczyny, a jak jest z pozycjami do porodu? Gdzie nie narzucają pozycji leżącej???
na pewno na klinicznej - sugerują, ale nie narzucają :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz cze 08, 2008 10:14 pm 

Witam> Ja rodziłam w wejherowie, prawie rok temu :D Muszę powiedzieć, że lekarze i położne, zarówno na patologii jak i na położnictwie są super. A jeżeli chodzi o ułożenie pośladkowe, to akurat leżałam z dziewczyną, która miała tak ułożonego synka. położne bardzo o nią dbały, przychodziły, rozmawiały, przynosiły broszury o takich porodach. Było widać, że dbają i rozumieją obawy rodzącej. Poród zakończył się cc ale nie wiem dlaczego :(
Jeżeli chodzi o opiekę nade mną, to uważam, że nie mogłam sobie lepszej wymarzyć:) Miałam bóle krzyżowe i trafiłam położną, która tak samo rodziła, więc mnie doskonale rozumiała. Bardzo mnie wspierała, no oprócz męża oczywiście. Cały czas podpowiadała jak oddychać, jak się relaksować w przerwach, jak widziała, że się gorzej czuje to wołała od razu lekarza- NAPRAWDE SUPER OPIEKA. Wspomnę, że do szkoły rodzenia nie chodziłam i przy następnej ciąży też nie pójdę, uważam to za zbędne.
Wszystkim przyszłym MAMUSIą życzę udanych porodów i tak wspaniałej opieki, jaką mnie obdarowano :P POZWODZENIA!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr cze 11, 2008 8:00 pm 
Awatar użytkownika

Witam, własnie zauwazyłam,ze nie napisałam do was.
Rodziłam w Pucku,rzeczywiscie kłada nacisk na poród sn.
Atmosfera super,poza jedna polozna.
Polozna która odbierała mój poród bardzo kochana,pomogła mi niesamowicie bo dziecko musiałam wycisnac z góry.
Pomagała mi wstawac i kłasc sie,bo rodziłam na stojąco przy drabinkach,polecam !!!
Kiedy okazało się,że mała nie oddycha zebrało sie grono specjalistów i w ciagu kilku sekund rozpoczeto reanimacje.
Anestezjolog przyleciał błyskawicznie,tak jak pediatra.
Po śmierci małej miałam bardzo dobrą opiekę,dostałam osobną salę i cała noc mnie pilnowano.Nikt nawet po 22.00 nie wyganiał męża.

Troche niechlujnie prowadza dokumentacje,ale i tak polecam.
Ordynator bardzo konkretny i troche załuje ze nie on odbierał mi poród.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 23, 2009 4:34 pm 
Awatar użytkownika

Zdecydowanie polecam wejherowo rodzilam tam troszke ponad 2 tygodnie temu i jak dla mnie rewelacja a jestem osoba dosc wymagajaca :wink: . Wybor mialam miedzy swiss i wejherowem wybralam to drugie i nie zaluje, praktycznie nie odczulam roznicy pomiedzy prywatna klinika a szpitalem wejherowskim. Pelen profesjonalizm, wspaniala atmosfera, fantastyczni ludzie, wspaniale polozne. Mna zajmowaly sie dwie polozne przy bolach partych jedna naciskal brzuch, gdyz ze wzgledu na zzo mialam problemy z parciem. Mimo wszystko udalo sie sn :D i urodzilam zdrowiutka coreczke. Zarowno na porodowce jak i na oddziale polozniczym pracuja zyczliwi profesjonalisci, naprawde z calego serducha polecam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lut 24, 2009 5:55 pm 

a ja mam depresje przed porodową, nie wiem gdzie będę rodzić jest mi wszystko jedno... nie boje się bólu niech mnie nawet pokroją na żywca... boje się tego wszystkiego co towarzyszy temu traumatycznemu wydarzeniu. Kiedy mój szwagier powiedział, że widział wszystkie porody w czasie gdy moja siostra rodziła to myślałam, że to żart i śmiałam się z tego ale jak sie okazało, że to nie był żart to przestało mi być do śmiechu. Porodówka to ogólnie miejsce gdzie każdy łazi, nie wspominając juz o tym jakie to super wydarzenie dla studentów medycyny których jest tam bez liku podobno... ja nawet nie moge tego pisać bo mi sie ręce trzęsą z nerwów, nie jem nie śpię tylko popadam w coraz gorszą depresje i jak tu się bać bólu...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz mar 01, 2009 12:18 am 
czerwona kartka

miranda doskonale cie rozumiem,niedawno urodzilam 4 dziecko i mimo ze to nie bylo moj pierwszy porod bardzo sie balam,mialam koszmary w nocy :roll: jak juz bedziesz tam to strach przejdzie zobaczysz :D aha no i rodzilam na zaspie 3 razy,jestem zadowolona :D

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]