Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 4:11 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pt lut 16, 2007 11:58 am 

Czy któraś z was rodziła w Pruszkowie? Jakie macie opinie o tym szpitalu? Ja zamierzam tam rodzić bo jest najbliżej, ale niewiem czy to dobry wybór...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 16, 2007 10:28 pm 

Witaj.

Ja rodziłam w Pruszkowie.
Bylo to co prawda 5 miesięcy temu ale mysle ze nic sie nie zmieniło. Warunki w szpitalu są bardzo dobre. Szpital a przynajmniej oddział położniczy jest w idelanyum stanie, po remonecie, jest czyściutko, miło i spokojnie. Jestem bardzo zadowolona z tego w jaki sposob zostałam potraktowana.
Miałam swoją położną, wcześniej umówioną, ktora była ze mną cały czas, pomagała mi jak tylko mogła, wysłała mnie podprysznic, zeby złagodzić bóle, siedziałam na piłce, dostałam dożylnie leki, przyspieszające skurcze...
Niestety rozwarcie zatrzymalo się u mnie na 8 cm i nie było dalszego postępu, wiec po 8 godzinach zostałam przewieziona na stół operacyjny i zrobiono mi cesarskie cięcie.
Po cesarce wylądowałam w sali dla kobiet po cięciu, sala jest dwu osobowa, wszystkie sale mają odzielne łazienki, wiec nie trzeba ganiac po korytarzu i czekac na swoją kolej. Sale ogólne są 3 -4 osobowe.Są tez sale o podwyższonym standardzie, płatne, z łazienką...ja własnie taką sale wykupiłam - 400 zł za cały 5 dniowy pobyt ( 5 dób lezy sie po cesarce) są to sale dwusobowe, ale jesli nie ma zapotrzebowania to można samej w niej polezec.
Dzieciątko jest pod stała, fachową opieką, poniewaz byłam po cesarce nie mogłam wstawac z łóżka przez dwa dni, w związu z tym, przywozono mi dziecko kiedy tylko chciałam, zawsze miło bez problemów mozna było prosic o pomoc :)

Jeżeli masz jeszcze jakies pytania to służe pomocą, troche późno zajrzałam na Twoj post ale mam nadzieje, ze moje slowa na cos się przydadzą :)
Bardzo polecam położną panią Danute Kalinowską, fantastyczna kobieta :)

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz mar 18, 2007 11:14 am 

Dzieki za odpowiedź. A ile kosztuje taka prywatna polozna i jak to sie załatwia?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr mar 21, 2007 10:16 pm 

Położna kosztowała mnie 400 zł, poleciła mi ją kuzynka, ktora rodziła w tym szpitalu i tez korzystała z jej usług.
Podała mi do niej nr tel, a ja pozniej umówilam sie z nią na konkretny termin, zeby obejrzec szpital.
Pokazała mi porodówke, sale przed porodowe, miejsce gdzie dzieciątko zostaje zbadane po urodzeniu, sale poporodowe, dosłownie wszystko :) Odpowiedziała na wszystkie moje pytania związane z porodem...
Praktycznie codziennie do mnie dzowniła, pytala jak sie czuje - gdy tylko termin rozwiązania był tuz tuz. Ja akurat rodziłam na jej dyżurze ale gdybym zaczeła rodzic a jej by nie było w szpitalu, przyjechałaby zaraz do szpitala.
Byla bardzo opiekuncza, dzięki niej, urodziłabym o wiele szybciej, niestety moja natura, moj organizm chciał inaczej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn mar 26, 2007 11:19 am 

A jak nazywala sie ta polozna z ktorej uslug korzystalas?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt kwie 03, 2007 1:32 pm 

CZESC
POD KONIEC STYCZNIA RODILAM W PRUSZKOWIE.MOJ PIERWSZY POROD-SKURCZE OD6 RANO A DZIDZIUS BYL NA SWIECIE JUZ O 13,20.
WSZYSTKO DZIEKI POMOCY POLOZNEJ PANI IWONIE STEFANIAK.SUPER KOBITKA.CHODZILAM DO NIEJ NA SZKOLE RODZENIA .WOGOLE POROD TOAM TO SUPER OPIEKA.POLECAM RODZINNY POROD.WARUNKI-WYZSZY STANDARD CO PRAWDA KOSZT 400ZL.PIELEGNIARKI-HM ZALEZY KTORA.JEDNE BARDZO POMOCNE I UCZUNNE .INNA NIESTETY NIE-USLYSZALAM OD NIEJ JAK NIE MOGLAM SOBIE PORADZIC Z DOSTAWIENIEM MALEJ DO PIERSI ZE JAK CHODZILAM DO SZKOLY RODZENIA TO POWINNAM TO UMIEC A NIE WOLAC JA.COZ CHYBA TE PIELEGNIARKE ZZERALA ZAZDROSC.
W KAZDYM BADZ RAZIE POLECAM

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt wrz 28, 2007 3:19 pm 

Hej!
A można zapytać ile kosztowała przyjemność porodu z położną Iwoną Stefaniak?
czekam na odp :)
pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 31, 2008 3:45 pm 

Hej wszystkim :) jestem w 4 miesiącu ciąży i zaczynam zastanawiać sie nad szpitalem, w którym mam urodzić :roll: Czy ktoś moze rodził tam niedawno, czy cos sie zmieniło od poprzednich wpisów, które sa na forum. Bede wdzięczna za wszelkie opinie :D To moja pierwsza ciąża i mam strasznie i potrzebuje rad bardziej doświadczonych dziewczyn niz ja :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sie 03, 2008 11:41 pm 

witam i zapraszam na Forum Pruszków Mamusie.... http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=16250... opinie o szpitalu na Wrzesinku tu znajdziecie, dziewczyny po porodzie piszą :) pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr kwie 17, 2013 8:45 pm 

Jednym słowem określę ten szpital w Pruszkowie i oddział porodowy: RZEŹNIA!

Gdybym mogła to cofnęła bym czas, w którym się zdecydowałam na to miejsce. Nie miałam tyle szczęścia ze swoim dzieckiem co inne dzieci, które miały lub mają kilkumiesięczną rehabilitację po porodzie. Moje czeka kilka lat lub nawet całe życie!

Pomijam już fakt, że nic Ci nie powiedzą nawet jak coś się stanie. I nie pomoże Ci, że "kogoś" znasz.

Zastanówicie się zanim popełnicie ten błąd co ja, abyście swojemu dziecku nie zgotowali piekła.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz mar 16, 2014 12:13 am 

Nie polecam!!! Stanowczo! Nie rodźcie tam dzieci. Ten szpital odebrał mi chęć do życia, zniszczył mi je, a przede wszystkim mojej córce, która nigdy nie będzie chodzić, mówić a przede wszystkim rozumieć. Zrobiłbym wszystko, aby cofnąć ten czas kiedy moja noga i mojej żony tam stanęła.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt cze 10, 2016 3:24 pm 

Jestem prawie u mety ciąży :D Trzecie dziecko również miałam rodzić na Karowej. Jednak trochę się w moim życiu zmieniło i musiałam zweryfikować swój wybór. Pod wieloma względami będzie mi łatwiej tu, u siebie w Pruszkowie. Poszłam dziś obejrzeć oddział położniczy. Porządnie się prezentuje. Położne wydają się przystępne, wręcz miłe, nie odczułam żeby robiły łaskę (a byłam na to bojowniczo przygotowana). Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Jak ma się trafić na jakąś zmorę, to się trafi i na osławionej Karowej. Przy pierwszym porodzie, miałam wątpliwą przyjemność trafić tam na trzy takie agentki. Dwie położne, jakby się wyrwały z woja i musztrowały umordowaną rodzącą, trzecia - młoda doktorka. Przy drugim porodzie poprosiłam jedną z tamtejszych położnych o opiekę. Zainkasowała 1000zł, a w zasadzie w najtrudniejszych dla mnie chwilach nie było jej przy mnie, ' bo jeszcze jej się dyżur nie zaczął'. To przepraszam, chyba odpłatna opieka nad rodzącą to nie tylko godziny dyżuru położnej. Za bardzo odbiegłam od tematu, ale chcę przez to napisać, że jak ma być dobrze to wszędzie, a jak źle to i sławna klinika nic nie da.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]