Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 5:42 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 588, 589, 590, 591, 592
Autor Wiadomość
Wiadomość: sob gru 01, 2018 2:33 pm 
Awatar użytkownika

tasta a to zołzy, żmije.
zazdrosne sa i tyle, moze bardziej matki dziewczyn niz one same?!

zdolną masz corę :) <brawo>.

my andrzejek nie obchodzimy.
zadne to swieto :P
mąż nie Andrzej wiec nas nie interesuje ;)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz gru 02, 2018 9:07 am 
Awatar użytkownika

Pozdrawiam znad polskiego morza! :okk: :okk:
Dzieci u babć, my sami, spokojne, ciche mieszkanko, obowiązki domowe - zostawione w domu.
Dobre obiady, zakupy, sushi. Wieczorem spokojne pifffko przed TV. Chillout. Trzeba naprawiać, co się popsuło, inaczej samo nic się nie zrobi.

tasta ale w szkołach taka zazdrość jest na porządku dziennym. Tak naprawdę to cały szkopuł w mądrej i właściwej reakcji pani pedagog. Jeśli była w stanie spokojnie, mądrze wytłumaczyć dziewczynkom, dlaczego Magda jest zwolniona z części zadań, które ich nie ominą, dziewczynki opuściłyby jej gabinet uspokojone i bez złości.

Też miałam jako wychowawca parę razy sytuacje, kiedy jeden uczeń/ uczennica skarży, czy donosi na innych... Tacy ludzie są wszędzie, a tak naprawdę to ich zachowanie to nic innego, tylko poczucie, że są niesprawiedliwie traktowani i domagają się tej sprawiedliwości. Dlatego najważniejsza reakcja i uspokojenie takiego delikwenta...

Swoją drogą - niech Magda nie da się ponieść złości!!!
Tylko na spokojnie da się rozwiązywać konflikty.

W zeszłym roku też mieliśmy coby statki pirackie pod choinką. :wink:

Darka spotkanie brzmi świetnie, bardzo chętnie wreszcie zobaczyłabym Was wszystkie w realu, ale... wydaje mi się, że wszystko się rozbije o tę trasę... Może kiedyś s ię uda, ale wydaje mi się, że będziemy już starszymi paniami, a dzieci będą odchowane. :mrgreen:

Super, że czujesz się lepiej i że Twoja głowa zapomina o tym, co ostatnio przeszłaś. I bardzo dobrze - myśl o miłych rzeczach, bo pozytywne myślenie cuda działa!

Piszesz o wystawianiu na sprzedaż rzeczy po synku... a ja mam w domu istne muzeum takich rzeczy... Choćby cała reklamówka figurek Schleich kosztowałaby niemało... Ale nie mam czasu tego wystawiać. Może gdybym miała wolne, nie musiała zasuwać do pracy, wreszcie ruszyłabym to wszystko, ale tak to nie chcę tracić tylu godzin, człowiek zawsze ma do zrobienia coś pilniejszego, a nawet, jak już to zrobi - to odpoczynek jest też pilniejszy, niż wystawianie rzeczy.

Witaj asik!
Możesz się rozgościć u nas, chociaż my tu już wszystkie podwójne mamusie od dawna.
A ja Ci napiszę, nie nie obserwowałam zazdrości, jak urodziłam młodszego synka. Cały czas twierdzę, że to dzięki temu, jak wiele czasu poświęcaliśmy wtedy z mężem starszakowi - właśnie odwrotnie do przekonania, jakie panuje, że ma się dla starszego dziecka mniej czasu, bo uwagę trzeba poświęcić maluchowi.
Nie tłumaczyłam, że MUSI, czy POWINIEN robić to, czy tamto, rozumieć, bo jest już starszy, czy duży itp itd. Te teksty tylko wzbudzają w starszym dziecku żal i zazdrość, bo jak można mówić 3-, 4-, czy nawet 5latkowi, że jest duzy?.. Przecież kilkulatek to wciąż małe dziecko i zawsze trzeba o tym pamiętać. On chce być traktowany, jak małe dziecko, nie jak starszak, który tyle i tyle powinien już rozumieć.

No i co z tego, że starsze dziecko widzi, że jest nowy człowieczek w domu? Co z tego, że obserwuje, że mama musi przy maluszku dużo rzeczy zrobić? Skoro w serduszku ciągle jest tęsknota za tym, aby mama i tata wciąż zapewniali, jak ważny jest dla nich, żeby tulili, szeptali do uszka, śpiewali, opowiadali bajki, bawwili się - niezależnie od tego, że pojawił się w domu ktoś nowy. A jeśli nagle rodzice przestają mieć na to czas i tłumaczą to tym, że teraz muszą poświęcić go temu nowemu dizeciątku - to jakim cudem starszak ma lubić to młodse?.. Czuje się po prostu odsunięty. I wymaganie ze strony rodziców, że ma to ROZUMIEĆ, jest niemądre i nie na miejscu.

Także moja rada - nie zapominaj o starszej córci, kiedy urodzisz malutką!! Dawaj jej mnósto maminego ciepła, bliskości - nawet, jak będziesz mieć mało czasu - na miłe, serdeczne słowa czas jest ZAWSZE, nawet przy wykonywaniu obowiązków przy maluszku.

Jak ja tęsknię za takim czasem, kiedy ma się w domu takie maleństwo!..
Chyba nigdy nie przestanę marzyć o tym, by być mamą trójeczki...

black a Twoje córcie nie byłyby zachwycone, gdybyś z nimi porobiła jakieś wróżby? Dzieciaki uwielbiają takie zabawy! Lanie wosku, rozpoznawanie kształtów, cienie na ścianie...
Malowanie wróżb, ustawianie butów. Sama radocha. :mrgreen: :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn gru 03, 2018 8:07 am 
Awatar użytkownika

lobuz i jak te statki? nie rozpadły się? ja jakoś tak bardziej do firmy lego zawsze przekonana byłam.......ale ich ceny powalają........magda nie okazuje złości w szkole....wygada się w domu............ale tak jak piszesz to ona znowu ma być mądrzejsza............ma z uśmiechem przyjmować takie zachowania koleżanek..........ona też czuje się niesprawiedliwie traktowana przez koleżanki.............................

my też andrzejki w domku

co do spotkania - mało prawdopodobne żeby wypaliło póki co...........

i mamy grudzień............czas generalne porządki robić :P:

lobuz zazdroszczę takiego wyjazdu..........odpoczywaj i korzystaj z chwil z mężem 8)

black dzięki....córa zdolna ale ostatnio ma z tego powodu więcej zgryzot niż zadowolenia.................ja chyba też :wo: :roll: doprowadzą do tego że ja zamiast dumnie pokazywać jej oceny będę chować kartkę z nimi :roll: :roll: :roll: :roll: trochę gorzki żart :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn gru 03, 2018 8:10 am 
Awatar użytkownika

lobuz i jak te statki? nie rozpadły się? ja jakoś tak bardziej do firmy lego zawsze przekonana byłam.......ale ich ceny powalają........magda nie okazuje złości w szkole....wygada się w domu............ale tak jak piszesz to ona znowu ma być mądrzejsza............ma z uśmiechem przyjmować takie zachowania koleżanek..........ona też czuje się niesprawiedliwie traktowana przez koleżanki.............................

my też andrzejki w domku

co do spotkania - mało prawdopodobne żeby wypaliło póki co...........

i mamy grudzień............czas generalne porządki robić :P:

lobuz zazdroszczę takiego wyjazdu..........odpoczywaj i korzystaj z chwil z mężem 8)

black dzięki....córa zdolna ale ostatnio ma z tego powodu więcej zgryzot niż zadowolenia.................ja chyba też :wo: :roll: doprowadzą do tego że ja zamiast dumnie pokazywać jej oceny będę chować kartkę z nimi :roll: :roll: :roll: :roll: trochę gorzki żart
:mrgreen..........\

............tak naprawdę jestem bardziej dumna z jej nastawienia do nauki..........odpowiedzialności i pilności ...........dokładności..........same oceny to tylko wynik jej podejścia do nauki...............mam nadzieję że zrozumiałyście bo trochę chaotycznie tłumaczę

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt gru 04, 2018 1:45 pm 
Awatar użytkownika

Tasta... no własnie.. masz racje..
moze tak byc ze zamiast byc dumna ze jest zdolniachą .. bedzie chowac kartke z kolejną 6tką albo modlisc sie zeby Pani głosno nie czytała ocen..swoja droga.. skad takie zdolne dzieci sie biora? :P
ona ze wszystkiego jest naj .. jak wy ją zrobiliscie? :P
mąz i Ty geniusze? :P
mi zawsze brakowało do czrwonego paska.. a to 0,3 a to 0,5 :(
na studiach raz albo dwa udało sie załapac na stypednium.
Magdzie nauka przychodzi bez problemu :)
<brawo> <brawo>

--

lobuz a ost nie mam nastroju nawet na wrozby.
szczerze to zapomniałam ze cos takiego jest!
pkole nic nie robi w tym kierunku a mi Andrzejki z niczym sie nie kojarza..dopiero jak napisałas o wrozbach..
moze za rok nadrobie straty.

--
Darka za daleka rozbieznosc km po Polsce.. zeby dzieliło nas niewiele km...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 588, 589, 590, 591, 592

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]