Dzisiaj jest ndz gru 17, 2017 9:59 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
Autor Wiadomość
Wiadomość: śr sie 28, 2013 9:35 pm 
Awatar użytkownika

Doti nie jesteś gorsza, twoje dziecko tez nie...
szkoda, że twoja umowa nie jest chociaż na 3 miesiące, bo wtedy problem byłby z głowy...
rozumiem twoje rozżalenia, ale z drugiej strony rozumiem tez pracodawcę...
i masz rację, że państwo powinno coś dokładać w takich sytuacjach... niestety to jeszcze nie ten czas...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 28, 2013 9:53 pm 

Ja nie zgadzam się z prawem ono nie jest po stronie biednych i uczciwych, najlepiej tym co kradna i kombinuja, potrzebna bylam na chwile tylko wykorzystac i pa pa a pracodowcy wykorzystuja bo co dostana następnego za darmo zero wdzięcznosći i szacunku dla drugiej osoby.
Przepraszam za moje żale ale gotuje się w środku.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 28, 2013 10:09 pm 
Awatar użytkownika

Doroti z drugiej strony wcale nie wygląda to lepiej, wierz mi... pracodawca nawet jak chce być uczciwy i zatrudnić pracownika normalnie, an normalnych zasadach, to państwo tak go naciągnie, ze prędzej pójdzie z torbami... dlatego pracodawcy tez kombinują - chcą przetrwać...

mój brat prowadzi własna firmę i nie raz się żalił, że chciałby kogoś zatrudnić normalnie, zapłacić mu uczciwie, ale go nie stać, bo do każdego pracownika musi dopłacić ogromną kasę... a zus tę kasę przepuszcza na marmury w swoich budynkach...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn wrz 30, 2013 12:00 pm 
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Pasiu pytanko ;)
Do końca roku mam umowę o pracę na 1/2 etatu, od stycznia będzie na cały.
Jeśli w przyszłym roku zajdę w ciążę, i pójdę na L4 (powiedzmy w 6-7 msc) to L4 będzie liczone jak za cały etat? Czy będzie wyliczana średnia z tych dwóch umów?
Bo później zasiłek macierzyński, będzie wyliczany z ilości przepracowanych miesięcy, czyli średnia z 1/2 i całego etatu, tak?

[*] [*] [*] [*]

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn wrz 30, 2013 1:04 pm 
Awatar użytkownika

Nyana średnia będzie z obydwu umów :) bo do średniej bierze sie ostatnie 12 miesięcy :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 15, 2013 10:03 pm 

Witam,
Wiem, że to już było ale mam pytanie chcę się tylko upewnić czy nic się nie zmieniło.
Czy będąc na wychowawczym z pierwszym dzieckiem, mogę iść na L-4 gdy zajdę w drugą ciążę? Powinnam wypowiedzieć wychowawcze i w pierwszym dniu pracy dostarczyć L-4? Czy dostanę w pełni wypłacone L-4 i jak będzie naliczone jeżeli jestem już 2 lata na wychowawczym??
Aha mam umowę na czas nieokreślony. Z góry dziękuję

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt paź 18, 2013 8:54 am 
Awatar użytkownika

Musisz zrobić dokładnie tak jak napisałaś.
A zasiłek zostanie ci wypłacony na podstawie średniej z okresu składkowego...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw wrz 14, 2017 9:21 pm 
Expert

Wróciłam do żywych wow ;)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]