Dzisiaj jest sob lis 17, 2018 2:04 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Wiadomość: pt paź 13, 2017 10:12 am 

jmijeczka pisze:
malgora kurcze.. to ciężko doradzić. U nas własnie skuteczny okazał się worek na śmieci. Wystarczyło że wyjmowałam, a E pędziła jak oszalała by sprzątać. A i owszem początkowo były histerie, awantury, rzucanie na podłogę, tez się bałam, że ktoś po opiekę zadzwoni :lol: :lol:
Ale w końcu, po którymś tam razie wystarczyło tylko wstać i wspomnieć "oj chyba trzeba iść po worek" i sprzątanie odbywało się bez histerii. Teraz jest już zupełnie inaczej (bo to było z 2 lata temu). Zrobi bajzel - to śpi w bajzlu, warunek jeden: tak czy siak zabawki mają być sprzątnięte bo 2-3 razy w tygodniu wchodzę z odkurzaczem. Uprzedzam ją dzień wcześniej, np: jutro będę odkurzać i proponuję sprzątnąć zabawki chyba, że chcesz żeby je odkurzacz pochłonął albo worek pożarł :lol: :lol:
Bo właśnie, zakazy bajek, niejedzenia słodkiego i inne takie były nieskuteczne..

Jakbym czytała o sobie :) U mnie działa dokładnie to samo - worek, albo odkurzacz

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw sty 18, 2018 12:45 pm 

Moja bratanica ma rożne fazy- lepsze i gorze. W tych gorszych zupełnie nie wiem jak na nią zadziałać, żeby to było skuteczne, ani zachęcanie ani ,,karanie" nie pomaga. Jej rodzice są trochę leniwi i w tym upatruje się problemu, ale no nie jestem w stanie tego zmienić, a czasami jak się nią zajmuję to ręce opadają. Chciałabym żeby ze mną współpracowała chociaż troszkę, a tak to czasami czuje, że ten maluch chce mnie i innych zdominować.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt kwie 03, 2018 9:15 am 

U nas od zawsze sprawa była jasna, nie było posiłku, pójścia na spacer, czy pójścia spać dopóki zabawki nie były posprzątane. 2-3 dni marudzenia i przetrzymania i nie było potem problemu, dzieciaki nauczyły się szybko, że żeby zająć się po zabawie innymi rzeczami muszą najpierw posprzątać swoje zabawki. Do wieku 4 lat był to podstawowy obowiązek dzieciaków.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw kwie 19, 2018 3:10 pm 

Podstawa to nauczyć dziecko, ze tak samo jak zabawa jest przyjemnością to sprzątanie po sobie jest obowiązkiem. Można pójść dalej i od razu nauczyć malucha, że przyjemności pociagają za sobą konsekwencje. My tak w domu robiliśmy, raz było lepiej innym razem gorzej.
W moim przypadku niezawodnym sposobem jak młody (4 lata) nie chciał pochować swoich zabawek, było rozwiązanie męża. Mąż wziął ulubiony samochód synka i powiedział, że on to posprząta ale "raz", na co młody zapytał "co znaczy raz?". W tym momencie ojciec pokazał mu że zabawka zaraz wyląduje w koszu. Wiem że pewnie niektórym ta metoda może wydać się zła lub barbarzyńska, niemniej od tej pory zabawki są ZAWSZE posprzątane :D

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw maja 03, 2018 2:30 pm 

u nas również działa metoda "raz" :D inaczej nie ma opcji, żeby dziecko posprzątało. Albo posprzątasz sam albo tatuś/mamusia pomoże, ale jak pomoże to możesz się z zabawką już pożegnać, bo zabawka wyląduje w koszu albo zostanie schowana gdzieś, gdzie nie ma dostępu.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lip 01, 2018 11:19 pm 

u niektórych skutkuje zabranie zabawek po prostu. Nie ma sprzątania, nie ma bawienia.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]