Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 9:56 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw cze 21, 2012 6:05 pm 
Awatar użytkownika

Bardzo mi przykro, że do nas dołączasz...
Ja miałam podane tabletki dopochwowo ale leżałam w szpitalu. Po podaniu miałam silne skurcze. Ostatecznie miałam łyżeczkowanie po 3 godzinach od chwili podania tabletek. Zabiegu nie pamiętam. Po zabiegu leżałam w szpitalu jeszcze 5 godzin, podano mi ketonal i antybiotyk w kroplówce. Nie musisz się obawiać zabiegu nic nie będziesz pamiętać. Najgorsze jest pierwsze wstanie do toalety. Lepiej żeby był ktoś przy tobie (pielęgniarka, może mąż). Życzę Ci dużo siły wszystko jest do przejścia nie jest to łatwe ale dasz radę.
Bardzo Ci współczuję, gdybyś miała jakieś pytania to napisz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw cze 21, 2012 8:32 pm 

czy moge odmówic zabiegu? panicznie sie go boję!! mam ndzieje ze zadziałają te tabletki...najgorsze jest to ze dostałam plastikowy pojemniczek i lekarz kazał mi { łapać} ciałko do tego pojemnika.........

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw cze 21, 2012 8:59 pm 
Awatar użytkownika

Tego właśnie nieprzyjemnego momentu unikniesz poddając się zabiegowi. O niczym nie będziesz wiedzieć i nic nie będziesz pamiętać, ja też się bałam. Początkowo nie chciałam iść do szpitala ale ja byłam w 11 tygodniu. Lekarz powiedział, że nawet jeśli nie zdecyduję się od razu na zabieg on i tak go później wykona żeby wszystko dokładnie oczyścić. Ty byłaś w 6 tygodniu możliwe więc, że zabieg nie będzie konieczny i oczyści się wszystko samo. Ciałko niestety musisz oddać do badania. Badanie może być pomocne w ustaleniu przyczyny poronienia. Czeka Cię bardzo trudna rzecz ale dasz radę. Mam nadzieję, że jest ktoś z Tobą.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lip 17, 2012 9:36 am 

3 tydzień ciąży. Wczoraj zaznałam krwawienia, silnego bólu podbrzusza, a nawet żołądka. ból był silny, nie mogłam się ruszyć. mocne skurcze miałam ok 1godziny...później udało mi się zasnąć. dzisiaj delikatnie pobolewa mnie podbrzusze, ale na razie nie krwawie. czy to może być poronienie??

Prosze o szybką odpowiedź.....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lip 17, 2012 9:40 am 

Jedź szybko do lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lip 17, 2012 2:22 pm 
Awatar użytkownika

Dziewczyno odrazu powinnas jechac do lekarza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tutaj nie ma co wchodzic na forum i sie pytac !!! Ja jestem w szoku ze udalo ci sie zasnac bo ja bym odrazu pojechala do szpitala !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lip 31, 2012 8:06 am 
Awatar użytkownika

Mnie również udało się zasnąć... ten ból można pomylić z problemami żołądkowymi a plamienia ma niejedna z nas ... teraz wiem, że nie zbagatelizuję najmniejszej plamki czy bólu brzucha... lepiej natychmiast jechać do lekarza.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 22, 2012 12:48 pm 

Witam. Mam dosyc skomplikowany problem. Jestem w ciazy, dokladnie w 10tym tygodniu. Od okolo 3 tygodni krwawie. Dwa dni po rozpoczeciu krwawienia pojechalam do szpitala. Lekarz uznal ciaze za zagrozona, kazal lezec, przepisal leki i na tym sie skonczylo. Potem musialam wyjechac na jakis czas za granice. Krwawienie nie ustepuje, do tego mam raz na jakis czas bole brzucha, takie jak przy okresie. Zastanawiam sie czy moglo dojsc do poronienia.. ? Krew jest czysta, czerwona, czasami brazowa, ale nie ma zadnych skrzepow itp. Nie mam tutaj niestety ubezpieczenia, a nie stac mnie na to, zeby pojsc prywatnie do lekarza. W Polsce bede dopiero za okolo 2-3 tygodnie. A musze wiedziec wczesniej czy w ogole dalej jestem w ciazy.. moje pytanie wiec brzmi, czy jezeli jednak doszlo do poronienia lub plod obumarl to po jakim czasie poziom hcg w moczu bedzie na tyle niski, zeby test ciazowy wyszedl negatywnie? Prosze o pomoc, to dla mnie naprawde wazne..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 1:41 pm 

Witaj.
Krwawienia w ciąży co prawda się zdarzają, ale jedynie drobne. Jeżeli Twój lekarz z różnych względów nie może Cię przyjąć, postaraj się zrobić wszystko, aby udać się do innego. I to możliwie jak najszybciej. Uwierz mi, z tego co mówisz nie wygląda to ciekawie. Leż jak najwięcej i spróbuj mimo wszystko znaleźć kasę na wizytę...
Co do Twojego późniejszego pytania - w moim przypadku było tak, że wyniki beta-hcg były w normie a dwa dni później usłyszałam wyrok... Ale tak nie musi być w Twoim przypadku.
Mam nadzieję że wszystko da się jeszcze ustabilizować i wszystko będzie dobrze.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 3:06 pm 
Awatar użytkownika

Może być tak, że jest jakiś problem z kosmówką i z tąd to krwawienie. Jeśli to problem z kosmówką bezwzględnie trzeba leżeć i brać leki.

Jeżeli doszło do poronienia to może być potrzebny zabieg. Ja bym jak najszybciej próbowała skontaktować się z lekarzem mimo kosztów bo to może być niebezpeiczne dla twojego zdrowia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 3:17 pm 

No wlasnie problem jest taki, ze tutaj wizyta kosztuje od 80 do 100 euro. To naprawde nie na moja kieszen. Leki biore caly czas, prawie non stop leze i staram sie jak najmniej przemeczac dokad nie wroce do Polski, zeby sie zobaczyc ze swoim lekarzem. I wlasnie tak mi powiedzieli w szpitalu, ze mam skurcze macicy i dlatego kosmowka sie lekko odkleja. Do szpitala nie moge sie o tak o po prostu tutaj zglosic bez ubezpieczenia, bo wtedy koszty sa strasznie wysokie. Za samo wezwanie karetki placi sie 1500 euro. To raczej chory kraj ;/ chyba ze naprawde byloby bardzo zle, ale to juz ostatecznosc. Dlatego chcialam zrobic test, ale nie wiem czy on mi teraz cos da.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 3:23 pm 

Poziom beta-hcg utrzymuje się jeszcze jakiś czas po poronieniu (czego Ci nie życzę) więc test z moczu raczej tu nie pomoże.
Dużo leż, nie wiem co jeszcze mam Ci radzić...
Jeżeli masz wracać do kraju, to ja w Twoim wypadku zrobiłabym to najszybciej jak to możliwe...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 3:28 pm 

Najszybciej moge za ok 2 tygodnie, dlatego jestem przerazona.. ale mimo wszystko dziekuje za pomoc :*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 4:02 pm 
Awatar użytkownika

Jeśli to kosmówka to krwawienie może trwać dopóki nie wykształci się łożysko czyli do ok.12 tygodnia. Na skurcze maciciy wiem, że można brać nospę (koleżanka brała nawet 6 dziennie, ale generalnie zaleca się do 3 tabletek dziennie). Mierz temperaturę, gdyby bardzo wzrosła może to być sygnał że dzieje się coś złego. Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 22, 2012 4:23 pm 
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Witaj

Ja bylam w drugiej ciazy to w 9tc zaczelam krwawic zywa krwia ale czyta bez skrzepow itp. i trwalo to 3 dni i dla swieteo spokoju zrobilam test wyszly od razy II grubasne krechy a na usg w 12tc wszystko bylo ok. Krwawienie w I trymestrze dosc czesto sie zdarza i wcale nie ,musi oznaczac poronienia. Zreszta poronieniu towarzysza bole brzucha.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]