Dzisiaj jest wt lis 13, 2018 9:56 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt cze 09, 2015 7:39 pm 

Kochane potrzebuje pomocy .od września staramy się o dzidzie. Miesiąc temu na teście dwie kreseczki i radość ogromna....Ale niestety zaczęłam krwawic lekarz po usg przepisał duphaston. Po kilku dniach kolejne usg które potwierdziło ze ciąży juz nie ma.Po dwóch tygodniach kolejne usg w którym pan doktor powiedział by brać się do pracy ....A miesiączka powinna być ok 10 czerwca. Ja od soboty plamie nie wygląda to na miesiaczke....od poniedziałku doszły mdłości test pozytywny a wynik hcg39.19 ...Boże jak się boję i co dalej ...ciąża jest czy jej nie ma???pomóżcie może ktoś miał.podobnie...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr cze 10, 2015 11:11 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Witaj. Przykro mi, ze Ciebie również to spotkało.

Dobrze byłoby powtórzyć betę w odstępie 48 godzin i zobaczyć jak przyrasta.

Jeżeli przyrasta może to sugerować ciążę.

Z wynikami do gina.

Czy robiłaś betę po poronieniu?

Powodzenia. Trzymam kciuki.

Obrazek

Aniołki moje kochane: [**]

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sie 25, 2015 6:59 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie kochane, pojawiam się ponownie po 7 latach,nasz mały łobuz już chodzi do szkoły a rok temu zaczęliśmy staranie o kolejne dziecko.
Od ubiegłego września dwukrotnie poroniłam, jak to lekarka określiła nawracające poronienia bez argumentu. Beta ledwo dochodziła do 300 i bammm zaczynała spadać....
Oboje z mężem byliśmy załąmani, po TSH i FT3 i 4 wyszły mi bardzo wysokie wyniki w dopuszczalnej granicy dlatego postanowiła skonsultować się z poradnią endokrynologi ginekologicznej.

W międzyczasie zrobiłam badania Beta cały czas rośnie, wczoraj byłam na usg: 6 tydzień, 3 dzień, cos się rusza w środku na komputerze :) wiec jest nadzieja ze nasze serduszko chce do nas.
Boję się tylko czy przy poprzednich poronieniach, w tym wypadku będzie dobrze, tam do takiego etapu nie dotarliśmy, biorę duphaston 3x1 i luteinę 2x100mg.
Na razie czuje się dobrze, poza bólami brzucha w okolicy pępka i żołądka, oraz mdłościami jest ok.
Truchleje tylko o maleństwo dzień i noc. Czy powinnam jeszcze jakieś badania wykonać?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 26, 2015 1:43 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Witam.

Ja również jestem mamą 2 aniołków. Przykro mi, że również Ciebie to spotkało.

Mam nadzieję, ze tym razem się uda. :)

Trzymam kciuki za szczęśliwy finał.

U mnie długie staranka (prawie 7 lat) i straty były powiązane z tarczycą.

Pierwszą długo wyczekiwaną ciążę straciłam w 12 tc. Potem kolejna ciąża i zaczęły się schody na podobnym etapie. Udało się donosić do 37 tc. Potem kolejna strata na samym początku.

W końcu trafiłam na lekarza, który zaczął szukać przyczyny w tarczycy i znalazł - wykryto u mnie Hashimoto.

Na lekach na unormowanie tarczycy ostatnia ciąża jako jedyna była bezproblemowa i synek urodził się praktycznie w terminie. Czego również Tobie życzę.

Jeżeli masz TSH, FT3, FT4 przekroczone, musisz być pod kontrolą endokrynologa. On ustali potrzebne dawki leków.

Możesz jeszcze zrobić do tych obecnych wyników anty TPO i anty TG - to przeciwciała pozwalające na stwierdzenie, czy przypadkiem nie ma Hashimoto.

W ciąży najlepsze jest TSH zbliżone do 1, ale również FT4 jest ważne w rozwoju płodu.

Powodzenia.

Obrazek

Aniołki moje kochane: [**]

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn paź 24, 2016 1:53 pm 

Moja siostra cioteczna poroniła na przestrzeni 3 lat 4 razy! Ale w końcu, miesiąc temu się udało ;) musze wreszcie zobaczyć małą ;)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]