Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 2:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: śr sty 12, 2011 10:08 pm 
Awatar użytkownika

Jędza, dość radykalne podejście do ciąży - ale zetknęłam się z takim już niejeden raz w życiu! Kiedyś nawet sama podobnie myślałam (choć nie identycznie).

Dziewczynki drogie, nie złośćcie się na siebie wzajemnie. Nie musimy rozumieć powodów postępowania innych, aby być na tyle wyrozumiałe, żeby uznać, że inni mają prawo mieć swoje powody.

Ile jest kobiet na świecie - tyle przeróżnych nastawień do ciąży i odczuć w ciąży. Jedne się cieszą, jak szalone, inne beczą, jeszcze inne wciąż myślą :"warto było?"

Na zahamowanie laktacji są lekarstwa. I lekarze łaski nie robią przepisując je kobiecie. Moja "ciotka" dostała bez żadnego "ale" pomimo, że w małej pipidówie.

Mi się wydaje, że Jędza - pomimo swojego dzisiejszego sceptycyzmu - będziesz szczerze kochała swoje dzieciątko. :wink: Jeśli dobrze zrozumiałam, masz małą "burzę" róznych myśli w głowie z powodu ciąży. Jeśli nie - przepraszam. Tylko te piersi... No raczej już nie będą wyglądały, jak przed ciązą... Mimo tego, że nie będziesz karmiła... :ysz:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 11:42 am 
Awatar użytkownika

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale zniknęła mi już funkcja "zmień".

Jeszcze jedno mi się przypomniało - laktację skutecznie wstrzymuje herbata miętowa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 2:39 pm 
Awatar użytkownika

Jędza - kup w aptece tabletki bromergon są bez recepty, skutecznie zahamują laktację (sama je brałam na zasuszenie pokarmu jak małego odstawiłam), skutek uboczny to zawroty głowy i wymioty dlatego trzeba je brać na noc, można jeszcze pić herbatę z mięty i szałwii, nosić obcisły biustonosz. a jeśli nie chcesz dziecka to zostaw je w szpitalu "po co masz się poświęcać" i je wychowywać, na pewno trafi się rodzina która je pokocha i będzie skora do poświęceń, podczas cc dogadaj się z lekarzem to podwiąrze ci jajniki (ze względu na wskazania lekarskie) i po problemie 8)

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 2:57 pm 
.
Awatar użytkownika

emi co jja widzę moje gratulacje :) zajrzyj na stary wątek i napisz co u ciebie kochana :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 8:03 pm 
Awatar użytkownika

Ja myślę, że nieprzystawianie i nastawienie wystarczą.... i szybko laktacja zaniknie, przeciez wiele kobiet nie może karmić z różnych przyczyn i szybko im pokarm zanika.
Jędza ja rozumiem, że można nie cieszyć sie z ciąży.. .zwłaszcza gdy krzyżuje plany w życiu, ale jestem pewna, że jak tylko zobaczysz dzieciątk oto pokochasz je całą sobą i będziesz najszczęśliwsza i będziesz z radością się "poświęcać" (niekkoniecznie z karmieniem ;) )

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 8:50 pm 
Awatar użytkownika

pastek pisze:
jak tylko zobaczysz dzieciątk oto pokochasz je całą sobą

O to mi właśnie chodzi! Niektóre kobiety nie czują instynktu macierzyńskiego ani wielkiej miłości ani w ciąży, ani nawet parę miesięcy po porodzie, a potem są cudownymi matkami i przyjaciółkami. Niejeden raz O WIELE LEPSZYMI, niż te rozpieszczające i poświęcające się bez reszty dziecku. Mam na to mnóstwo przykładów. Nie ma co bawić się w sąd nad czarownicami i osądzać z góry.
Dziecku się nic nie stanie, gdy będzie prawidłowo karmione butlą.

A co do mięty, dowiedziałam się o tym dopiero od niemieckich lekarzy, bo w Polsce rzadko o tym mówią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 13, 2011 10:22 pm 
.
Awatar użytkownika

Łobuz ale tu nikt nie robi sądu nad czarownicą i nikt nie mówi ze dziecku coś będzie jak będzie karmione butelką .
ale jędza wyraźnie napisała co sądzi o tym wszystkim .
i ja rozumiem ze ktos zaskoczony ciążą moze czuć różne rzeczy że może nie być szczęśliwy a potem zupelnie inaczej jest ale jakoś nie sądzę by tak było w tym przypadku. Obyś miała rację .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 14, 2011 1:02 pm 
Awatar użytkownika

mamcia21 pisze:
ja rozumiem ze ktos zaskoczony ciążą moze czuć różne rzeczy że może nie być szczęśliwy a potem zupelnie inaczej jest ale jakoś nie sądzę by tak było w tym przypadku.

Spokojnie :wink: Życie zweryfikuje wszystko! :) Ludzie zmieniają zdanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt sty 14, 2011 11:53 pm 

Jestem zaszokowana :shock: Na szczęście ludzie często zmieniają zdanie. Mam nadzieję, że tak też będzie w tym przypadku.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lut 24, 2011 2:15 pm 

Jędza pisze:

Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.

i wreszcie po latach! przeczytałam szczerą odpowiedź, szczere przemyślenie dot. karmienia piersią.

Zaraz pewnie Cię tu zjedzą, ale nie martw się. Mleczko z butelki też jest ok, ja tak syna wykarmiłam i dzieciak zdrowy jest wesoły. Nie daj się stłamsić.

Trzymaj się ciepło "Jędza".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 25, 2011 8:24 pm 
Awatar użytkownika

marutka pisze:
Jędza pisze:

Nie mam ochoty na stany zapalne, pogryzione sutki, a później na operację plastyczną żeby skorygować te zwisy do pasa. Posłużę za 'inkubator' tak dobrze jak to się da, ale od reszty 'ręce umywam'.

i wreszcie po latach! przeczytałam szczerą odpowiedź, szczere przemyślenie dot. karmienia piersią.

Zaraz pewnie Cię tu zjedzą, ale nie martw się. Mleczko z butelki też jest ok, ja tak syna wykarmiłam i dzieciak zdrowy jest wesoły. Nie daj się stłamsić.

Trzymaj się ciepło "Jędza".

Ciebie tez zaraz zjedzą ;)

DosiaSamosia co cie tak szokuje? że dziewczyna szczerze na pytanie odpowiedziała?
Mnie szokuje brak tolerancji w naszym społeczeństwie. Czy każda kobieta musi pragnąc zostać matką? Musi rwać się do karmienia piersią i zmieniania pieluch?
Mnie szokuje porzucenie dziecka na śmietniku, ale w postawie Jędzy nie widzę nic szokującego - nie chce dziecka, ale jest w ciąży i zamierza urodzić, a nie robić krzywdę.
I nie mnie, tobie czy komukolwiek ją oceniać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 25, 2011 9:26 pm 
Awatar użytkownika

a mnie po moim baby bluesie nawet dziecko w śmietniku już nie szokuje :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 25, 2011 9:39 pm 
Awatar użytkownika

Kika84 pisze:
a mnie po moim baby bluesie nawet dziecko w śmietniku już nie szokuje :cry:

mnie jednak szokuje, mimo ze baby blues tez przeszłam...
Bo niestety oznacza to, że zbyt słabo dba się o młodą matkę i zostawia się ją z tym problemem samą...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 25, 2011 9:59 pm 
Awatar użytkownika

Jejku karmienie piersią to nie obowiązek i nie potwierdzenia matczynego instynktu
Jedne chcą bardzo karmić a nie mogą
Inne nie chcą a mają nadmiar pokarmu
To decyzja indywidualna
Może koleżanka zmieni decyzję jak dzidziuś będzie

Sama wykarmiłam 4 dzieci (dla 2 byłam "krową dojną") mòj młodszy syn skończył z cyckami niedawno karmiłam 3 lata i 2 miesiące
Nie mam wiszących cyckòw po same kolana - są na miejscu - może już nie takie jędrne jak przed ciążami - nie wstydze się ich dla mnie i mojego męża są ok

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lut 25, 2011 10:23 pm 
Awatar użytkownika

pasia masz rację, mnie chodziło o to, ze kobieta na prawdę może sobie nie poradzić i jakaś magiczna siła decyduje za nią, choćby nie wiem jak czekała i kochała maleństwo tuż przed przyjściem na świat

Awantura a to masz szczęście, albo metodę, podziel się nią więc proszę, bo ja karmię 4 miesiące a moje piersi ah :roll: coś strasznego

ja nie miałam stanów zapalnych, pogryzionych sutków i inny historii, więc to nie reguła, że będą

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]