Dzisiaj jest czw paź 19, 2017 11:00 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt paź 14, 2014 12:33 pm 

Witam wszystkich na forum :)

Mam problem z dwójką wspaniałych dzieci, niedawno przeprowadziliśmy się do wsi pod Białymstokiem, do miasta jest dobry dojazd ale w okolicy nie ma za bardzo rówieśników, więc chcę żeby nawiąząły trochę znajomości, miały gdzie wyjść a nie siedziały przed komputerem. Chciałabym żeby miały 2 godziny w tygodniu takiego "odpoczynku od rodziny", jeśli rozumiecie co chcę powiedzieć, rozwinęły własną osobowość.

Nie chcę być mamą-kwoką, wysyłać dzieci na miliony zajęć, angielski tenis i jazdę konną, mam też ograniczone środki finansowe. Starszy syn ma 12 lat, siedzi przed komputerem, lubi książki typu Harry Potter, młodsza córka Emilka ma 9 i kocha rower i zwierzęta.

Harcerstwo i Oazy odpadają (jestem ateistką).

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt paź 14, 2014 2:42 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Hmmm, ciężko coś doradzić, ale chyba poszukałabym jakiś kolegów/koleżanek. Może zapisać do ośrodka kultury na jakieś zajęcia? choćby po to, aby poznali inne dzieci. Fajne są zajecia z robotyki, taniec, zajęcia z rękodzieła czy fotografia.
Jeśli chodzi o syna, to w tym wieku trzeba się bardziej dopasować do jego zainteresowań. Może jeśli mieszkacie teraz na wsi zechce się oderwać od komputera żeby zająć się uprawą czegoś? Przy okazji pomoże Wam, a sam będzie miał satysfakcję, że robi coś pożytecznego. Potem tylko go chwalić i doceniać, a kto wie może sprzeda, to coś co wyhodował na targu. Ja z pewnością pomyślałabym o dołożeniu jakiś obowiązków (ale bez przesady), żeby nie miał tak dużo wolnego czasu, bo jak się nudzi to będzie grać albo oglądać tv.
Jeśli córka lubi zwierzęta, to może mogłaby hodować np. króliki? Słodkie zwierzaki, niekłopotliwe, ale obowiązkowo trzeba pamiętać o karmieniu. Wszystkie koleżanki będą lubić do Niej przychodzić choćby po to żeby zobaczyć je zobaczyć, to może pomóc w nawiązaniu przyjaźni.

Z bardziej wyskokowych pomysłów: jazda na jakimś czterokołowcu z napędem?

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt paź 24, 2014 12:16 pm 

Moze jakieś gry planszowe, abo nie planszowe, typu kartka i długopi, statki, słowka.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr gru 31, 2014 3:55 pm 

Na pewno w Waszej okolicy jest jakieś miejsce w którym dzieci mogą spędzać czas. Jakaś świetlica itp? Jeżeli nie ma zajęć, możesz sama podjąć inicjatywę, na pewno dzieci z okolicy chętnie przychodziłyby na takie zajęcia. Ja właśnie takie organizowałam w swoim miejscu zamieszkania, też małej miejscowości i było zainteresowanie. Porozmawiałam na początku z rodzicami i okazało się, że naprawdę jest zapotrzebowanie.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt cze 06, 2017 3:11 pm 

Można postawić na dodatkową edukację w domu. Jest trochę takich portali w internecie, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoją wiedzę. Na przykład <reklama> można znaleźć ciekawe rzeczy.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn cze 19, 2017 12:43 pm 

ottkja pisze:
Moze jakieś gry planszowe, abo nie planszowe, typu kartka i długopi, statki, słowka.

u nas rządzą puzzle, teraz już nawet te 200-300 elementowe są w stanie bez znużenia przykuć uwagę dzieciaków na długo

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr lip 05, 2017 10:23 am 

absolutnie Was popieram! Najlepsze są zabawki edukacyjne. Zawsze staram się je dobierać względme preferencji mojego dziecka. Ostatnio kupiłam dla mojej córeczki super zestaw do szycia. Chyba chce być krawcową, jak mama! :D

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]