Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 6:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: czw cze 19, 2008 10:51 pm 

Jakiś czas temu ruszyła akcja picia mleka w szkole mojego synka (rychło w czas :P) Myśłałam że takie akcje są bezpłatne gdy nagle dowiedziałam się ze muszę zapłacic za wypite przez moje dziecko mleko!! Co to za akcja?? Niedość ze zmuszają dzieci do picia mleka, czyli czegoś co wiekszosc z nich nie lubi, to jeszcze kaza za to placic!! Czy u Was tez tak jest??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt cze 20, 2008 10:32 pm 

W szkole, w której pracuję białe mleko (zwykłe w kartoniku 250 ml) dzieci otrzymują bezpłatnie raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast za mleko smakowe (200 ml) płacą po 24 grosze za kartonik.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt cze 20, 2008 10:32 pm 
Awatar użytkownika

Pierwsze słyszę :shock: :roll: U nas w szkołach też są takie akcje i za nic sie nie płaci :roll: Przecież to nie logiczne....moja Ewelina uwielbia mleko i często koleżanki dają jej swoje, bo z kolei one nie lubią. więc co z dziećmi które wzięły i nie wypiły? Co jeśli moja brała po 3 kartoniki? :roll:
W szoku jestem normalnie :?

Edit: U nas mleko jest codziennie, a kiedy dzieci idą do kina lub mają zajęcia poza szkołą, to na drugi dzień dostają dwa kartoniki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob cze 21, 2008 12:42 am 

Nie rozumiem więc dlaczego w naszej szkole jest to platne.... Moje dziecko nie lubi mleka, wiem ze powinno je pic ale tez nie chce do niczego zmuszac...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob cze 21, 2008 12:44 am 
Awatar użytkownika

I co :roll: nie wypiło, ale masz za to zapłacić?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz cze 22, 2008 10:48 pm 

Wypiło, ale przyszło strasznie zgrymaszone do domu i powiedziało że nie chce więcej tego pić :/ W domu staram się mu zastąpić mleko serami, jogurtami i innymi nabiałami. Ta akcja to jakaś wielka pomyłka moim zdaniem :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz cze 22, 2008 10:56 pm 
Awatar użytkownika

A moim zdaniem jest super :D Ewelinka uwielbia mleko i codziennie dostaje je w szkole...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt cze 24, 2008 12:06 pm 

Słuchajcie, czy taka akcja picia mleka w szkole, jest jakoś wczesniej promowana?

Jak to jest zorganizowane?

Buziaki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lip 13, 2008 11:48 am 

a ja proponuje przeczytac ten artykul... i zastanowic sie czy aby na pewno mleko jest takie zdrowe ...

http://integra.xtr.pl/teksty/PijMleko.htm

albo ten http://www.noni.zdrowe.com.pl/content/view/263/189/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz paź 05, 2008 12:47 am 
Awatar użytkownika

A ja w to trochę wierze. Sama nie lubie mleka a sam zapach gotowanego przyprawia mnie o mdłości, za to jem i lubie jego przetwory (jogurty, serki itp.). Mój syn codziennie pije mleko ale sam chce, bo jeśli by nie chciał to bym mu nie dawała.
Co do szkodliwości w przewlekłych chorobach , moja teściowa całe życie piła i nadal pije codziennie mleko i jest zdrowa a ma 56 lat. Sądze że organizm sam sie domaga pewnych składników i powinno sie wsłuchać w siebie samego to wtedy będziemy wiedzieli czy zmuszać sie do picia mleka.
A jeśli chodz o tą akcje w szkołach to pierwsz słysze żeby płacić. A może to szkoła wyciąga od rodziców kase bo sądzi że i tak nie wiedza o co chodzi. Ja bym się gdzieś dowiedziała (urząd gminy, może ministerstwo) jak to jest z tym darmowym mlekiem. A pani w szkole to bym powiedział lub napisała żeby nie dawała mojemu dziecku mleka bo niechce, a jak da to niech sama płaci :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz paź 05, 2008 2:00 am 
Awatar użytkownika

EM_Zetka pisze:
a ja proponuje przeczytac ten artykul... i zastanowic sie czy aby na pewno mleko jest takie zdrowe ...

http://integra.xtr.pl/teksty/PijMleko.htm

albo ten http://www.noni.zdrowe.com.pl/content/view/263/189/

Hmmm to bez sensu tyle samo jest tematów poświęconych temu, że mleko jest najzdrowsze na świecie :roll:

Poza tym zwróćmy uwagę na to, że dopiero od niedawna jest wielki boom na to, że mleko szkodzi. A co było przez te wszystkie lata?? Czy sądzimy, że wszyscy przez tyle lat się mylili? Picie mleka zalecali ortopedzi, pediatrzy, sportowcy, a także nasze mamy i babcie.
Wszędzie, zawsze i na każdy temat będą sprzeczne informacje. Tego czego będziemy się trzymać zależy od naszego wychowania, poglądów i charakteru.

Justyś1 pisze:
syn codziennie pije mleko ale sam chce, bo jeśli by nie chciał to bym mu nie dawała.

To od kiedy był w stanie Ci zasygnalizować, że chce?? a od kiedy mógł Ci powiedzieć, że nie chce??

Justyś1 pisze:
Sądze że organizm sam sie domaga pewnych składników i powinno sie wsłuchać w siebie samego to wtedy będziemy wiedzieli czy zmuszać sie do picia mleka.

A dziecko jak ma się wsłuchać w siebie? Raczej polega na matczynej intuicji. Wszystko zależy od naszego poglądu. A pogląd zależy od tego w co wierzymy.
Lata doświadczeń czy nowoczesne badania, które z roku na rok zmieniają się jak w kalejdoskopie. w zależności od promocji wyników.

Ja piję mleko, moi rodzice pili i wszyscy wokół piją. Są mleka pasteryzowane, odtłuszczone i łaciate :wink: mleko zawsze będzie zdrowe, bo zawiera bardzo dużo wapnia. a cała reszta tego co wchodzi w jego skład, to tylko domieszki. A niestety E 800 wszędzie dziś znajdziemy nawet w niektórych produktach dla dzieci. Wiec dla tych którzy nie piją mleka po przeczytaniu artykułu, lub po obejrzeniu niegdysiejszego programu jemu właśnie poświęconemu polecam nie jedzenie wcale, bo w zasadzie wszystko jest nie zdrowe.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt paź 07, 2008 6:09 pm 
Awatar użytkownika

to racja że dziecko nie może zasygnalizować czy czegos potrzebuje czy nie, ale jak ktos wcześniej napisał że będąc małym dzieckie nienawidził mleka a jednak w niego wmuszano. Może to jest ta intuicja :?
Krystian ma 7 lat i mówi mi czy chce mleko czy nie, a ja na siłe w niego nie wmuszam.
Oczywiście nie chodzi mi o całkowitą rezygnacje z mleka, bo ja sama też z niego nie zrezygnuje.
Co do różnych E to w 100% nie da się weliminować ale ja choć troche staram sie. Nie kupuje napojów z E i konserwowanych chemicznie, Krystian już doskonale wie które to i sam ich nie wybiera w sklepie, lody kolorki (tak uwielbiane prze dzieci) nie kupujemy bo barwniki chemiczne.
Nie wiem dokładnie kiedy ale ma wejśc przepis (unijny) o zakazie stosowania barwników chemicznych lub bedzie musiała być informacja na opakowaniu (tak jak teraz na papierosach) o szkodliwości tych barwników np. że szkodzi na rozwój intelektuakny dzieci. takie barwniki są stosowane miedzy innymi w m&m. czekoladach, kiślach, budyniach napojach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw paź 09, 2008 6:59 pm 

ja w ogóle nie piję mleka..ale przetwory jem...

Córce dosyć wcześnie przestałam podawać mleko, tylko nie pamiętam już dokładnie kiedy...zaraz po tym jak przestałam dawać niebieskie

I co ...u babci nadrabiała, a teraz codziennie rano robi sobie sama płatki z mlekiem :lol: jako jedyna w domu spożywa takie ilości mleka

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sie 12, 2010 9:58 pm 
Awatar użytkownika

Uważam, że firmy rozdające to mleko są jakieś be z serca. To mleko UHT w kartonikach jest odwapnione-opinia lekarzy, a skoro tak to jaki jest sens podawania go dzieciom-żeby im się kości łamały np. specjaliści o tym wiedzą, a jednak nic na ten temat nie mówią, bo firmy chcą napchać kieszenie i swój wizerunek poprawić . :zł:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn sty 24, 2011 12:19 pm 

Mój syn bardzo lubi mleko i jego przetwory, sam sobie nalewa do kubka mleko, więc nie widzę sensu mu tego zabraniać. A w szkole jest akcja mleka - bezpłatna oczywiście.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]