Dzisiaj jest śr wrz 26, 2018 1:29 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: ndz wrz 23, 2012 5:25 pm 
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Zawsze wydawało mi się, że jestem dość otwartą, nowoczesną matką ale chyba się przeceniłam. Kiedy odprowadzam córkę do szkoły i patrzę na dziewczynki w szkole podstawowej to aż brak mi słów. Baaa chyba nawet czasem czuje się troszkę zażenowana ich ubiorem.
Podkolanówki (zakolanówki) do połowy uda, szorty tak krótkie, że jak dziewczyna się schyliła to widać jej było połowy pupy, na rękach długie rękawiczki, głowa z jednej strony lekko wygolona. A dziewczynka chodzi do 5 czy 6 klasy. Za moich czasów było to nie do pomyślenia. Gdyby wtedy ktoś tak przyszedł ubrany to byłaby straszna afera. Ile to raz trzeba było zmazywać makijaż czy chodzić i się przebierać. Wiele jestem w stanie zrozumieć. I naprawdę mi to nie przeszkadza ale chyba są jakieś granice?
Z drugiej strony nauczyciele też pozwalają się na więcej niż kiedyś. Spódniczki mini, bluzki z dekoltem do pępka, sandały na 12cm obcasie i wiązane do kolan na sznurki. Zatem może skoro nauczycielce wolno to może i dzieciom również?
Czy u Was jest podobnie? Czy może to tylko ja jestem jakaś z czasów kamienia łupanego? :shock: :D

Jestem przeciwna mundurkom bo uważam to za przesadę a jedna niebieska koszulka polo niczego nie zmieni w tej sprawie. Ale jednak przyglądałabym się w co dziecko ubiera się przed wyjściem do szkoły.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz wrz 23, 2012 8:01 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

To ja też jestem staroświecka :D

Aż mnie zaciekawiłaś i muszę popatrzeć dokładniej. Mój syn chodzi do 5 klasy, ale dziewczynki w jego klasie ubierają się w miarę normalnie. No może niektóre założą bluzki z pstrokatymi cekinami wszędzie, i do tego cekinowe spodnie, co uważam za niezbyt stosowne, jeśli chodzi o ubiór do szkoły (bo jeśli jest jakiś drobiazg cekinowy to wg mnie ujdzie).

Połączenie szortów z rajstopami i podkolanówkami lub długimi butami też widziałam, ale to jakoś mnie nie raziło (spodenki nie były wycięte tylko normalne).
Ale chyba najbardziej mnie zaskoczyl widok dziewczynek na początku roku szkolnego które miały bluzki/sukienki jak "stare malutkie" do tego fryzura jakiś kok, czy coś i makijaż... może nie tapeta, ale w podstawówce :shock:
Ja utknęłam na błyszczyku w podstawówce....
Całe szczęście, że to wyjątki. To chyba tez zależy od szkoły, zasad w niej panujących i miejsca zamieszkania.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 8:24 am 
Awatar użytkownika

Również uważam, że są granice, a szkoła to nie rewia mody. Ale w naszej podstawówce jeszcze nie zdarzyło mi się zgorszyć strojem uczennicy. Jakieś grzeczne te dzieci u nas :lol: Wręcz byłam zdziwiona. Nie dość, że jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć tam żadnego przekleństwa, to i ubierają się bardzo adekwatnie do okazji. Żadnych ekstrawagancji. Jest nadzieja ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 1:33 pm 
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Wiecie no ja mogę dużo zrozumieć ale czy jednak rodzice tego nie widzą? Przecież widzą rano dzieci przed pójściem do szkoły.
Boje się jednego, że skoro teraz te 10 latki już tak się ubierają to jak będą kiedy będą miały po 15 lat?
I taki strój niestety może również prowokować...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 2:59 pm 
Awatar użytkownika

W szkole mojej córki dzieci (wszystkie, nie tylko te male) mogą nosić tylko koszulki, bluzki w określonym kolorze - granat, biel ,czern, brąż, beż, bez świecidełek i "sprośnych" napisów i uważam to za bardzo dobry pomysł. Niech dzieci wiedzą, że szkoła to nie rewia mody.... ;) Kupiłam córce kilka "szkolnych" zestawów i już a po szkole ubiera się jak chce ;) Jeszcze jest mała, wiem, ale widzę po starszych uczniach, że również stosują się do tej zasady i nie zauważyłam wśród nich "wystrojonych" dziewczyn ;)- mówie tu o klasach starszych.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 4:05 pm 
Awatar użytkownika

Niebieskooka no właśnie... Rodzice widać widzą i nie grzmią. Zresztą ktoś dzieciom te ubrania kupuje. Zupełnie bez refleksji. A skoro ktoś kupuje, to się je produkuje.
Zjawisko jest problemem. Cieszę się, że akurat omija naszą szkołę, ale... To o czym pisała eva - strojenie się na rozpoczęcie/zakończenie roku szkolnego. Kilka lat temu widziałam taki pokaz mody pod podstawówką w mojej rodzinnej miejscowości na zakończenie roku szkolnego. Makijaże i kreacje, których nawet studkówka by się się nie powstydziła. Tamto mi się nie mieściło wtedy w głowie. A teraz? Teraz produkuje się staniki dla ośmioletnich dziewczynek, spodenki krótkie na maksa, ciuchy z prowokacyjnymi nadrukami. Na poczcie widziałam dziewczynę, może 9 - 10 lat miała, w koszulce z hasłem "I need coffee now!" czy coś w tym guście. Jaki to ma sens? To była mała koszulka, więc to nie tak, że zakosiła starszej siostrze. A to i tak "lajcik", bo przynajmniej bez podtekstów seksualnych, a takich też nie brakuje na ciuchach dla małych dziewczynek.
Czy rodzice nie widzą nic złego w takich ubraniach dla dzieci?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 6:16 pm 
Awatar użytkownika

dokłanie, przecież dzieciaki same nie kupują sobie takich ubrań, robią to rodzice, przynajmniej do jakiegoś czasu...czasami trzeba się zastanowić czy to dzieci chcą być tak ubrane czy rodzice chcą pokazać na co ich stać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 24, 2012 8:57 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

A wiecie czym ostatnio zaskoczyła mnie moja córka?

Przychodzi ze szkoły (miała wf) i mówi, żebym jej kupiła biustonosz, bo inne dziewczynki mają :shock:
i to koniecznie takie trójkąciki, a nie jakiś tam sportowy typu koszulka.
Dla jasności chodzi do III klasy (poszła wcześniej o rok) więc piersi nie ma, jej koleżanki również.
Na razie zapomniała o temacie, bo stwierdziłam, że pojedziemy to sobie wybierze ale jak troszkę urośnie, ale uprzedziłam że noszenie wcale nie jest super wygodne. Zdziwiłam się, nie powiem...
Znając ją pewnie wróci za niedługo do tematu i będę musiała jechać z nią żeby mogła po przymierzać ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw lut 21, 2013 9:28 pm 

eva hehe no ja na szczescie mam chlopca wiec spokojnie nie boje sie tego ale pewnie beda inne tematy jest w pierwszej klasie i chcial zebym mu zrobila irokeza bo jego kolega ma w klasie..hmm no zrobilam takiego lekkigo..ale jest chlopczyk ktory ma kolczyk w uchu...no comment Ja mojego syna ubieram raczej na sportowo..zadnego szalu..raczej ciuchz z next poniewaz uwielbiam ta firme..i raczej tak fajnie kolorowo..

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob lut 23, 2013 9:14 am 
Awatar użytkownika

eva to że poprosiła o biustonosz to nic złego, a wręcz normalnego...Patrzy też na Ciebie, dorasta a że dzieci dosrastają teraz szybciej to takie rzeczy sie dzieją...Moim zdaniem to normalne, ja jak byłam mała (ok 12 rz) też chciałam być już duża i nosić biustonosz...dziewczynki zaczyną się tym interesować. Możesz jej kupić taki sportowy biustonosz ;) i spróbować wytłumaczyć, dlaczego nie jeszcze taki normalny ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lut 24, 2013 9:16 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

dadzi - temat biustonosz, został już u nas rozwiązany. :)
Kupiłam jej jedną jakby krótką koszulkę na ramiączkach i jeden typu "trójkąciki" zapinany z tyłu. Zakłada kiedy ma w-f.
Ale wiecie co mnie najbardziej zadziwiło? Jak szukałam tej części garderoby okazało się, że wszędzie są małe biustonosze typu push-up :shock: i nalatałam się zanim znalazłam takie coś, co wg mnie jest normalne dla dziewczynki w wieku 9 lat.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lut 25, 2013 3:32 pm 
Awatar użytkownika

Ciekawe kiedy moja córka wyleci z tym tematem :wo: narazie ma 6 ;) więc może jeszcze trochę, narazie męczy o telefon :| to też już przegięcie...oczywiście, że jej telefonu teraz nie kupię...może za rok

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lut 25, 2013 6:55 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

U nas syn (najstarszy) dostał telefon na Komunię, czyli w II klasie, ale córka już dostała wcześniej, bo na początku roku szkolnego II klasy. Niestety wyjazdy na basen były nie do przewidzenia, jeśli chodzi o powrót autokaru i korki. W każdym razie myślę, że to zależy od tego jak dziecko jest odpowiedzialne i czy jest taka potrzeba. W każdym razie u nas bardzo się sprawdził, ona nie stała na dworze po basenie czekając na nasz przyjazd i odwrotnie :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lut 26, 2013 9:13 am 
Awatar użytkownika

U nas narazie nie ma takich sytuacji, że telefon jej się przytal, ew, na świetlicy że np chce już do domu, ja siedzę z młodszą w domu więc mogę przyjść wcześnie...ale i tak w szkole nie można uzywać telefonów więc...Pati bardziej chce mieć telefon aby no grać i robić zdjęcia ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lut 26, 2013 10:33 am 
Awatar użytkownika

Wiki telefon dostała trzy miesiące temu, taki od mojej siostry, zmieniała na lepszy model :wink: więc ten skapnął się małej, ale do szkoły absolutnie go nie nosi, zabraniam. Dzwoni do małej często babcia, dziadek, ciocia, albo ja - gdy jest u moich rodziców. Wiki lubi posłuchać sobie piosenek na tel, które ma tam wgrane :D

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]