Dzisiaj jest śr wrz 19, 2018 8:34 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: pn paź 22, 2007 2:07 pm 
Awatar użytkownika

Ponieważ bardzo trudno o dobrego pediatrę, postanowiłam polecić poszukującym naszego lekarza : )

Dr n. med. Jacek Witwicki
Przyjmuje w prywatnym gabinecie Den-Med. Jest świetnym fachowcem z ogromną wiedzą w wielu dziedzinach, chętnie dzielącym się ową wiedzą w przystępny sposób.
Do dra Jacka trafiliśmy 2 lata temu, po tym jak rozczarowaliśmy się kilkoma lekarkami w dwóch przychodniach w mojej okolicy. Znajoma poleciła nam tego lekarza. Pawełek urodził się przedwcześnie i miał przedłużającą się żółtaczkę, a w przychodniach lekarki rozkładały ręce, opowiadały bzdury i na dodatek popełniały kardynalne błędy. Np. pani doktor zapytana o wit D3 powiedziała, że narazie nie trzeba, gdy Paweł miał 2 tyg., że damy, jak wyleczymy żółtaczkę. Dzień później wylądowaliśmy w szpitalu z powodu nawracającej żółtaczki i przy okazji zrobiono mu różne badania, okazało się, że był na prostej drodze do krzywicy. Ale nie o tym chciałam :lol:
Wizyta u dra Witwickiego trwa około godziny. W tym czasie lekarz rozmawia z rodzicami i pyta o wszelkie prawidłowości i nieprawidłowości zaobserwowane u dziecka. Pyta o kupy, siuśki, długości karmienia itd, itp. Odpowiada na wszelkie pytania, jest bardzo kontaktowy i rodzic bardzo wiele zyskuje podczas takiej rozmowy. Lekarz obserwuje dziecko podczas wizyty, potem bada - od czubka głowy po paluszki u stóp. Niczego nie przeoczy. Doradza jak pielęgnować dziecko, jak je nosić, podnosić, przewijać. Ma fantastyczne podejście do dzieci. Obydwaj moi chłopcy go uwielbiają. Śmieją się podczas badań. Pan dr jest bardzo delikatny i obchodzi się ze swoimi pacjentami, jak z własnymi dziećmi :) Po badaniu jest czas na dalsze pytania ze strony lekarza i rodziców. Przez całą wizytę dr Jacek notuje wnioski z wywiadu, z badania, notuje zalecenia - rodzic nie ma problemu, za tydzień może w notatki zajrzeć i przypomnieć sobie, co było omawiane na wizycie. Jeden egzemplarz notatek zostaje w gabinecie.
Nie ma problemu z interpretacją badań laboratoryjnych drogą mailową, można zawsze zadzwonić i uzyskać pomoc przez telefon.

Piszę to wszystko dlatego, żebyście drogie mamy wiedziały, jak może wyglądać wizyta u lekarza pediatry. Odkąd trafiliśmy na dra Witwickiego, nie wyobrażam sobie pójść do innego lekarza i odbębnić wizytę 10-cio minutową, w czasie której lekarz co najwyżej osłucha pacjenta. A tak właśnie wyglądały nasze pierwsze wizyty u kilku lekarek...

Jeśli znacie dobrych pediatrów, podzielcie się nimi z innymi mamami : ) Bo dobrego lekarza ze świeczką szukać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr paź 24, 2007 10:25 pm 
Awatar użytkownika

Super , że są jeszcze tacy lekarze. Szkoda tylko , że jest to prywatna służba zdrowia. Oczywiście, nie ma co żałować na dziecko. Jak możesz to proszę o jakieś konkretne namiary na priv.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw paź 25, 2007 1:14 pm 
Awatar użytkownika

No nie mówcie, że tylko jeden taki lekarz na całą Warszawę? hyh
mery już biegnę wysłać Ci priva.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt paź 26, 2007 11:26 pm 
Awatar użytkownika

potwierdzam wszytsko co Xezbeth napisała. dr Witwicki to niebo a ziemia w porównaniu do innych lekarzy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 29, 2007 6:25 pm 
Awatar użytkownika

Xezbeth ja też proszę o namiary na tego doktora. - Mam całą listę pytań do lekarza, a w naszej przychodni same "starsze i doświadczone" lekarki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn paź 29, 2007 6:29 pm 
Awatar użytkownika

"starsze i doświadczone" :lol: :lol: :lol:
Taaaa
wysłałam ;)
Szkoda, że lista dobrych pediatrów w Warszawie zawiera tylko jedno nazwisko :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 6:13 pm 
Awatar użytkownika

chyba tylko jedno ....
ja mam takiego który ... szkoda gadac
ja mówię ze mały strasznie płacze, ma gazy, wzdyma się, budzi co kilanaście minut, ze praktycznie dwie noce nie przespaliśmy oboje (bo mały w końcu pada i spi 2 godzinki ze zmęczenia) a on najpierw ze widocznie ja cos zjadłam ( a jem kilka rzeczy w kółko i na pewno nie wzdymają ani nie uczulają), i ze mam odstawić gotowe produkty ze sklepów bo w nich sa konserwanty i zeby samemu przygotowywać potrawy, więc mu mówię ze jem tylko kilka rzeczy wkółko i ze nie kupuję niczego gotowego, no to on żeby dopajac małego, bo może to nie wzdęcia i gazy tylko małemu się chce pić i dlatego sie budzi w nocy .... normalnie szok. ja jedno a on nie słucha i mówi swoje ....
dwie wizyty a ja juz nie wyobrażam sobie współpracy z nim;...
w zasadzie o cokolwiek nie pytam, otrzymuję tak pokrętne wypowiedzi ze nic nie wiem.......
no ale dobrze, to był wątek o dobrych pediatrach więc przepraszam za zboczenie z tematu ale ponioslo mnie odrobinkę

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 6:21 pm 
Awatar użytkownika

Andzik ja miałam tak samo z dwiema lekarkami.
Jedna z nich w ogóle pojechała po całości. Dałam jej wypis ze szpitala dziecka, w którym były wyniki wszystkich badań, m.in. z usg wątroby, a ona patrzy na to, wgapia się i mówi, że do bani ten szpital i ci lekarze, bo nie wiadomo, co z jego wątrobą :shock: Wkurzyła mnie, ale druga nie okazała się niestety lepsza. Bo jak ją zapytałam, dlaczego maluchowi strzela w biodrze, to zaczęła na mnie wrzeszczeć, że go źle przewijam :shock:
:lol: No to mnie też poniosło.

Jeśli jest tylko jeden dobry pediatra w Warszawie, to trochę komplikuje sprawę, bo zaraz będę musiała umawiać się na wizyty miesiąc wcześniej :lol: Co ja najlepszego zrobiłam :cry: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 6:24 pm 
Awatar użytkownika

hihi ;)
ryzykujesz całkiem sporo ;)
ja obiecuję nie chodzic zbyt częstro do niego, ( w ogóle niecierpię lekarzy ... tzn nic do nich nie mam, ale nie lubię chodzić)
więc z małym tak awaryjnie tylko ;P)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 6:31 pm 
Awatar użytkownika

Obiecuję, że tego polubisz ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 7:44 pm 
Awatar użytkownika

hmm... chyba jestem w stanie Ci zaufać ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lis 10, 2007 9:53 pm 
Awatar użytkownika

No dobra - w Warszawie są jeszcze inni dobrzy pediatrzy. Na naszą nie mogę złego słowa powiedzieć. Mam na myśli dr Korzepską-Gawryluk - przyjmuje w przychodni Medycyny Rodzinnej na Tarchominie. Uważna, szczegółowa, odpowiada na wszystkie pytania, nastawiona na karmienie piersią i pomaga w razie jakichkolwiek kłopotów. Kilka razy przyjęła nas w pilnej potrzebie bez wcześniejszych zapisów. Działa kojąco. A to wszystko w ramach NFZ :D :D :D
Tylko jest jeden minus- w przychodni Medycyny Rodzinnej nie ma już wolnych miejsc dla kolejnych maluszków :evil:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob mar 08, 2008 2:52 am 
Awatar użytkownika

A czy któraś z Was mogłaby polecić pediatrę w Medycynie Rodzinnej na ulicy Grójeckiej albo Zwirki i Wigury?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lis 30, 2008 7:56 pm 
Awatar użytkownika

Poniewaz minal rok chcialam sie upewnic czy dr Witwicki nadal cieszy sie tak wielkim poparciem ;)
Jutro wybieramy sie na wizyte - Xezbeth, jestes skarbnica wiedzy jezeli chodzi o lekarzy :!: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt gru 02, 2008 1:30 pm 
Awatar użytkownika

POLECAM!!!!
DZIĘKI Xezbeth mamy rewelacyjnego pediatrę ;)

jedyny lekarz któremu ufam, chociaż może nie zawsze i nie w każdej kwestii się zgadzamy, ale to akurat drobnostki

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]