Dzisiaj jest pn wrz 24, 2018 11:48 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pn lut 18, 2008 2:39 pm 
Awatar użytkownika

:) chciałabym się z Wami podzielić, tym, co udało mi sie dowiedziec, co sie sprawdziło, co moge polecic

Bardzo chciałam dbac o kondycje podczas ciązy, ale strach przed tym, żeby nie przedobrzyc i nie zrobić krzywdy malemu cudowi w brzuszku stawiał wiele pytan i hamowal działania. Jak pewnie kazda z Was czytała, słyszała ruch w ciązy jest wskazany ale nalezy cwiczenia skonsultowac z ginekologiem. Tylko co lekarz, to inna opinia... ;| przykład - jeden: "basen jak najbardziej, inne ćwiczenia sobie odpuscic", drugi "odradzam basen, mozna sie zarazic". Tak na zdrowy rozsadek i biorac pod uwage to, co czytałam w różnych miejscach opinia jednego z lekarzy wydala mi sie sensowna. Jakos mnie uspokoiła i zmobilizowała do robienia czegos w tym kierunku.

Ogólnie, jesli cos nam sprawia przyjemność, nie ćwiczymy do utraty tchu powinnysmy to robic (zakładamy oczywiscie, ze ciąża nie jest zagrozona i nie wykonujemy dziwnych cwiczeń). Tym bardziej jesli trenowałysmy sport przed ciążą, to gwałtowne zaprzestanie cw. wpłynie na nas prawdopodobnie bardzo niekorzystnie.
Spytałam konkretnie o rower... powiedzial, że lepiej z niego zrezygnować. Ale głównie dlatego,że stwarza duze niebezpieczeństwo przez warunki w jakich jest uzywany - czyli ruch uliczny, duże prawdopodobieństwo upadku itd. Natomiast sam w sobie nie jest zły w pierwszych miesiącach ciąży :) i to jest dla mnie odpowiedź - czuje sie bezpiecznie powoli jeżdząc po polnej drodze, do której dochodzę ulicą z rowerem na piechote. Dopóki brzuch mi nie przeszkadza.
Basen - bardzo chcialam pływac w ciązy ale okropnie bałam sie infekcji..często je łapałam na opolskim akwarium ;| Ale odwazyłam się w 4 miesiącu, kiedy minął najbardziej niebezpieczny, I trym a krzyz i biodro zaczęło mi dokuczac. I jestem zadowolona, na szczęście nic sie złego nie dzieje. Chodze często - pływam sobie w swoim tempie, robie przerwy kiedy chcę. Myslałam o tym, żeby zapisac sie na jakieś zorganizowane zajęcia w wodzie - ale szczerze powiedziawszy za cene kilku spotkań mam karnet na prawie codzienne chodzenie przez miesiąc. I nic nie jest mi narzucone.
Piłka fitnes-ball.Mam ja w domu, używalam jeszcze przed ciążą - super sprawa, naprawde. W internecie, w czasopismach można znaleźć wiele cwiczeń z taka piłką. Wiele wymyslam sobie sama :) Samo siedzenie na niej czy zwykłe podskakiwanie (tak ogladam tv) odciąża kregosłup, przynosi ulgę i nie siedzi sie biernie na kanapie. Mozna ja kupic w sklepach rehabilitacyjnych, taniej moze na allegro czy w sklepach internetowych - około 40zł. Trzeba dobrac odpowiedni rozmiar średnicy piłki do swojego wzrostu. Sa gładkie i z kolcami - mi osobiscie pasuja bardzo te kolczaste - fajnie masują.
Spacer - dobrze się czuje po spacerze ale zbyt długi powoduje bóle w krzyzu - często więc maszeruje krócej ale szybciej, przeplatam to truchtem.
silownia - osobiscie nie lubie tego miejsca - ale w chłodne dni, zamiast spacerowac i truchtac po deszczu ide na siłownie - korzystam tam głównie ze steperów i biezni.
Do cwiczeń w domu cięzko sie jednak zmobilizowac, może ktoś obawia sie też, ze nie ćwiczy własciwie. Od niedawna myslę, żeby zapisac sie na jakies zajęcia zorganizowane, bo tez się rozleniwiłam. A nie jest ich wcale tak mało w Opolu. Np.
Klub OXIDE (ZWM) Tel. 077 442-30-40- zajęcia z jogi, zaj. specjalnie dla przyszłych mam, zajecia gimnastyki w basenie
SZARA WILLA (w centrum) Tel. 077 441 45 60 - zajęcia fitmama, joga i zajęcia w basenie
niestety miejsca te, nie sa przeze mnie sprawdzone
napiszcie własne opnie i doswiadczenia z Wasza aktywnością w ciąży :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 25, 2008 11:16 am 
Awatar użytkownika

w pierwszej ciąży dużo spacerowałam, głównie spacerowała, bo ze względu na studia nie miałam kiedy pójść na basen czy gdzie indziej, ale za to zamiast jeździć autobusem na uczelnie to szłam :) dopiero zimą jak sypało to z tego rezygnowałam i M zawoził mnie :)
w drugiej ciązy na przełomie 4 i 5 m-ca chodziłam z M i córcią na basen i na tym koniec bo okropnie znosiłam drugą ciążę i nie mogłam się przemęczać...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt maja 02, 2008 8:26 pm 

disciple pisze:
:)
SZARA WILLA (w centrum) Tel. 077 441 45 60 - zajęcia fitmama, joga i zajęcia w basenie
niestety miejsca te, nie sa przeze mnie sprawdzone
napiszcie własne opnie i doswiadczenia z Wasza aktywnością w ciąży :)

Ja chodziłam do Szarej willi na jogę i zdrowy kręgosłup. Prowadzące są bardzo profesjonalne i zajęcia dostosowane do kobiet w ciąży. Należy tylko uprzedzić prowadzącą, o ciąży a ona będzie tak dzieliła ćwiczenia, że ćwiczyć będą co innego kobiety w ciąży a co innego inne panie. A inne ćwiczenia na przykład będą wspólne. Ogólnie polecam. Słyszałam też od mojego lekarza ginekologa i paru znajomych że zajęcia z jogi na ul. Szpitalnej są tez fantastyczne własnie dla ciążówek.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sie 15, 2010 11:29 am 

polecam aerobik dla ciężarnych w Akwarium na małej niecce.
Drogo ale warto, w 36 tc poznałam co to rwa kulszowa, przez dwa tygodnie nie wychodziłam z domu. Dzięki zajęciom na basenie rwa ustąpiła w znacznej mierze (nie całkowicie) ale do ostatniego dnia ciąży byłam na chodzie.
Prowadzi pani Birecka

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]