Dzisiaj jest pt gru 14, 2018 2:54 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: śr maja 13, 2009 11:09 am 
Awatar użytkownika

Witam,

Nie odnalazłem takiego tematu , jeśli jest proszę o zamknięcie tego :)

Chciałem się podzielić doświadczeniami z szukaniem opiekunki żłobka dla córeczki.

Naszym zdaniem:
Żlobek:
plusy - niski koszt okolo 300 zł/mc, rozwój w otoczeniu innych dzieci; minusy - częste choroby, podobno zaznaczam podobno na 1 panią przypada 10 dzieci , żłobki przepełnione, no i dostać się do żłobka raczej utrudnione bo duże zainteresowanie jest :)

Niania:
minusy: koszt około 1000 zł +/- 300 zł zależy kogo się załatwi :), nigdy nie ma sie pewnosci kim jest osoba wybrana co właściwie robi w naszym mieszkaniu,rozwój dziecka ograniczony do kreatywności niani; plusy - opieka nad dzieckiem, mniejsza ilość zachorowań, łatwiejsze znalezienie niż miejsca w żłobku

Klub Malucha:
minusy: koszt około 700 zł/mc , jest ryzyko zachorowania ale na zasadzie Ż > KM > N , plusy: rozwój z innymi dziećmi, opieka podczas naszej pracy, nikt obcy nie jest w naszym mieszkaniu.

Wybraliśmy Klub Malucha - przypadkowo znaleźliśmy po długich poszukiwaniach niani Klub Malucha Papatkowe Zacisze w Opolu. Fakt minusy te które wypisałem ale po drugiej stronie na szali jest o wiele więcej plusów i to rekompensują. Profesjonalna opieka, córeczka nie chce wracać do domu, bawi sie radośnie z innymi dziećmi, widać że jest bardzo zadowolona, Panie organizują im tam masę różnych atrakcji każdego dnia, jesteśmy zupełnie spokojni że nic tam złego się nie dzieje. Jak do tej pory córka nie chorowała , może dlatego że nie przyjmuje się tam dzieci chorych a jeśli opiekunka coś zauważy dzwoni po rodziców aby zabrali dziecko. Oczywiście nie wszystko można zauważyć ale cóż trzeba się z tym liczyć.

Podsumowując osobiście polecam bardzo Papatkowe Zacisze w Opolu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 13, 2009 11:49 am 
Awatar użytkownika

Sylwester koszt żłobka to prawie 400 zł/ m-c. Do tego koszt dojazdu. Mnie w sumie wychodzi ok. 600-700 zł. :( Miejsce dostaliśmy po pól roku oczekiwania, z drugiego zadzwonili po 8 miesiącach...
Acha i jest jedna pani na 5 dzieci.

Niania ma jeszcze jeden plus, bo nie trzeba dziecka nigdzie wozić i np. budzic rano...

Ze żlobka tez opiekunki dzwonią jeżeli dziecko ma objawy chorobowe.

Mój synek jest ze złobka zadowolony, ale faktycznie choruje :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 13, 2009 12:27 pm 
Awatar użytkownika

Odnośnie opłat to różnie to chyba jest w różnych żłobkach. Ale faktycznie zgadzam się jak najbardziej i trzeba zaliczyć z jednej strony do plusów niani a z drugiej do minusów klubu malucha czy też złobka że trzeba dziecko budzić rano. Też na początku wydawało mi się to straszne i nie możliwe do zaakceptowania ale teraz już jakoś się przyzwyczailiśmy wszyscy i zorganizowaliśmy i jest ok.

A odnośnie liczby opiekunek to tak to jest jeden usłyszy od drugiego i trzeciego i tak leci pogłoska :)

Pozdrawiam :d[/i]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 13, 2009 1:51 pm 
Awatar użytkownika

we wszystkich żłobkach w opolu jest taka sama stawka, ustalana przez radę miasta opola. tylko że do kwoty ktorą podałeś trzeba doliczyć wyżywienie 2 zł na dzień i komitet rodzicielski ( u nas min. 40 zł/m-c).
A opiekunek na 100% jest 5 na grupę 25 dzieci. Przynajmniej w najmłodszej grupie bo wyżej jeszcze nie doszliśmy ;)
Pozdrawiam
PS. Zapraszam do wątku opolskie brzuszki i mamuski, chetnie pogadamy z jakims tatusiem ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 13, 2009 2:28 pm 
Awatar użytkownika

No to widzę koleżanka lepiej poinformowana :) zresztą aż tak bardzo nie wnikałem jakoś to zagrożenie chorobami odstraszyło nas :) No ale dobrze jest jak jest my jesteśmy zadowoleni z Klubu Malucha a Pasia251 ze żłobka :)

Dziękuje za zaproszenie 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 20, 2009 8:07 pm 
1 żółta kartka

Ja nie jestem z Opola, ale z okolic. Mamy jeden żłobek na miasto i jest dramat z dostaniem się. Lista na rok 2010 jest dłuższa niż dzieci przyjetych :?
Ale ze żłobka jesteśmy wszyscy mega zadowoleni. Janek dużo się uczy, już potrafi się dzieli i ładnie bawić z dziećmi :wink: Koszty to 220zł/m-c. Choroby (odpukać) chyba już przebyliśmy. Choć od listopada do lutego, to byliśmy więcej na L4 niż w pracy, ale daliśmy radę. Janek nigdy nie płakał idąc do żłobka, a zdarzało się, że nie chciał wracać.
Co do Pań-są super miłe. Na grupę (ok.12dzieci, choć nigdy nie ma wszystkich) przypadają 3 Panie.
Nigdy nie zdecydowałabym się na nianie (chyba, że byłabym zmuszona).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr maja 20, 2009 11:50 pm 
Awatar użytkownika

Ja jestem nianią i szczerze mówiąc to chyba chciałabym by moje dziecko poszło do żłobka i było razem rówieśnikami ;)

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]