Dzisiaj jest wt cze 19, 2018 5:09 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: sob sty 28, 2012 9:41 pm 

Witam Wszystkich:) Jestem z k-k .Bardzo proszę o sprawdzone informacje gdzie najlepiej rodzić w woj, opolskim??? Gdzie jest najlepsza opieka i wsparcie przy porodzie. Interesuje mnie poród rodzinny, jest bezpłatny, prawda?Jestem na początku tej drogi (6 tydz) ale już jestem ciekawa opinii o najlepszych Waszym zdaniem placówkach. Nie ukrywam,że mam stres w związku z wyborem szpitala, różne historie krążą...

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz sty 29, 2012 10:09 am 
Awatar użytkownika

Witaj :)
ciężko coś doradzić, bo z K-K to raczej do Opola jechać nie będziesz ;)

Ja rodziłam w Krapkowicach i byłam zadowolona z opieki :)
O szpitalu w K-K też słyszałam dobre opinie :)

Z porodami rodzinnymi to niestety bywa rożnie - w Krapkowicach jest za darmo, a w Opolu jeszcze niedawno pobierali opłaty, nie wiem jak jest teraz...

Zapraszam Cię też na nasz opolski wątek :) co prawda ostatnio niewiele się na nim dzieje, ale może jak nas przybędzie to coś się ruszy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 13, 2012 12:56 pm 
Awatar użytkownika

Witajcie,

jestem w 14 tygodniu drugiej ciąży. W czasie pierwszej ciąży mieszkałam w Nysie i gdy zaczęłam się źle czuć pojechałam do Opola. Wszystko zakończyło się cesarką i jestem bardzo zadowolona. Lekarze, położne bardzo ciepli i serdeczni. Teraz mieszkam w okolicach Głubczyc i też mam zamiar dostać się do Opola. Niestety bardzo ciężko się tam dostać - jest bardzo oblegany. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lut 19, 2012 2:04 pm 

a ja rodziłam Julkę w Nysie. opieka położnych super. miałam cesarkę więc poznałam panie z wszystkich zmian i naprawdę jestem zadowolona.
koleżanki polecają również Oławę tam też wszystko ok a zdecydowanie odradzam szpital w Brzegu..doświadczenia porodowe koleżanek mówią same za siebie ale będę cię tu teraz straszyć :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lut 20, 2012 3:49 pm 
Awatar użytkownika

ja właśnie słyszałam same złe opinie o nyskiej opiece. i już wiem, że będę się pchać do Opola:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 02, 2012 10:15 am 

hmmm a konkretnie gdzie do opola? wiesz twój wybór ale właśnie o szpitalu na Reymonta ostatnio słyszałam nie pochlebnie. wiem każdy ma swoje doświadczenia i każdy szpital ma plusy i minusy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt mar 02, 2012 10:40 am 
Awatar użytkownika

Aga w Opolu jest tylko jedna porodówka - właśnie na Reymonta :)

myślę że te opinie o Opolu zależą od tego jak się trafiło - jak jest na raz dużo rodzących to nic dziwnego, że potem dziewczyny narzekają na słabą opiekę...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn kwie 02, 2012 8:37 am 
Awatar użytkownika

Nie polecam Opola, sama tu rodziłam i dwukrotnie leżałam na oddziale podczas ciąży - personel opryskliwy, w większości bez chęci pomocy, a poród wspominam jak najgorzej - nie sam ból bo sam poród cudowny. Jednakże do pełnego rozwarcia leżałam przypięta do łóżka, bez męża (pierworódka wg nich powinna 3 dni rodzić), bez możliwości wezwania pomocy, bez badania. Za to słyszałam "jak Pani taki słaby ból tak źle znosi to ciekawe co będzie potem.." - ten słaby ból był już przy 10cm, ale profesjonalna pani położna nie była uprzejma mnie zbadać by to stwierdzić. Gdybym w tym momencie nie zażądała znieczulenia (przyszedł doktorek i stwierdził, że mogę już nie wstrzymywać skurczów partych - położna kazała bo przecież to jeszcze nie czas - i rodzimy, wielka panika bo nawet zestawu do szycia nie mieli gotowego). Opole odradzam serdecznie, sama planuję 2 dziecko i jeszcze nie wiem dokąd pojechać, bo do Opola na pewno nie wrócę. Samo wyjście dziecka na świat to cudowna chwila, ale opolski szpital samo oczekiwanie na ten moment mi spi*przył do granic :(

Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama!

Kolejna wizyta: 18.07 g. 16:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt maja 21, 2013 6:44 pm 
Awatar użytkownika

Gdzie rodzić??

Obecnie najlepiej w Opolu, po czystkach jakie dokonano w listopadzie mój lutowy poród był przyjemnością.
A po porodzie gdy dopadły mnie hormony i deprecha, położna zapytała jak mi pomóc, gdy powiedziałam, że chciałabym być sama w sali bo dziewczyna w mojej jest jakaś dziwna, od razu dostałam osobną salę, zaproponowano mi wzięcie dziecka na noc żebym się wyspała i doglądano bardzo troskliwie.

I wiem o czym pisze jeżeli chodzi o opolski szpital bo rodziłam w 2008r i przezyłam traumę, a teraz było extra. Zarówno na patologii (leżałam 2 razy z przedwczesnym porodem) jak i położnictwie :D :D

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]