Dzisiaj jest śr sie 15, 2018 8:22 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 244, 245, 246, 247, 248
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: czw sie 09, 2012 8:11 pm 
Awatar użytkownika

dorka*a dziękuję za komplementa w imieniu Basi.
No rośnie jak na drożdżach choć i tak ludzie gadają że na swój wiek mała jest.
Kurcze spotkać się musimy, bo ja nadal nie wiem kto ty, hehehe
Na razie jednak nie da rady, jutro jedziemy na wesele do szczecina, w niedzielę grill z chrzesnym Basi...ech no nie ma kiedy, no...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sie 16, 2012 10:25 pm 
Awatar użytkownika

prosimy o głos w konkursie Nikona:
moja córeczka Majeczka:
http://blogjestemnikon.pl/wp-contest.ph ... ote/id/250

Obrazek

USG 14.09
WIZYTA 18.10

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sie 22, 2012 11:22 am 
Awatar użytkownika

Cześć dziewczyny, jestem ze Świnoujścia :) Mam termin na 7 kwietnia 2013 :)))))

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr sie 22, 2012 1:56 pm 
Awatar użytkownika

hej shogoonia90! też jestem ze Świnoujścia :) i gratuluję!!!

Obrazek

USG 14.09
WIZYTA 18.10

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sie 23, 2012 1:08 am 
Awatar użytkownika

shogoonia90 witaj :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 18, 2012 12:42 pm 
Awatar użytkownika

shogoonia90 pisze:
Cześć dziewczyny, jestem ze Świnoujścia :) Mam termin na 7 kwietnia 2013 :)))))

2 miesiące różnicy między nami :) Jak samopoczucie?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: śr gru 05, 2012 9:54 pm 

hej dziewczyny mieszkam od niedawna w swinoujsciu mam termin na 18.04
i szukam kogos do rozmowy, znajomosci

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt gru 14, 2012 8:36 pm 
Awatar użytkownika

Hej Gocha:) A może ktoś jeszcze odwiedza nas tu ze Świnoujścia??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt sty 08, 2013 10:53 am 

Czesć dziewczyny ja również jestem ze Świno. Za parę miesięcy ruszają u mnie prace nad bobasem. Chcę się do tego przygotować jak najlepiej bo to moja pierwsza dzidzia będzie. Czy powinnam robić jakieś badania, przechodzić na dietę, albo jeszcze coś innego? No i jakiego lekarza ogólnego byście poleciły? Bo obecnie jestem u Czajki, ale to jakaś masakra. Ten człowiek jest niemiły i chyba niedouczony. Na zapalenie zatok kazał używać krople do nosa..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 10, 2013 2:16 pm 
Awatar użytkownika

Albo idź do przychodni na Dąbrowskiego albo na Grodek, ale na Grodku to masz od ch.... ludzi i nie zawsze się dostaniesz do lekarza tego co chcesz. Jeśli planujesz starania nad ciążą, to zacznij brać kwas foliowy.
Zdaniem ekspertow:
Kod:
Zdaniem ginekologów, aby ciąża i poród zakończyły się dla dziecka i matki pełnym powodzeniem, rodzice powinni zainteresować się swoim stanem zdrowia już na 12 miesięcy przed planowaną ciążą.

Planowanie ciąży to taki moment w życiu, który powinien sprzyjać pojawieniu się nowego członka w rodzinie. Decyzja ta powinna wiązać się z oceną stanu zdrowia przyszłych rodziców, którzy zobowiązani są do poddania się odpowiednim badaniom zaproponowanym przez lekarza oraz zastosować zalecane leczenie żeby usunąć zagrożenia dla rozwijającego się płodu, które mogą powodować np. upośledzenie umysłowe czy tez niedorozwój fizyczny dziecka. Dlatego też kobieta chcąca być mamą powinna zwrócić uwagę na następujące problemy i postarać się je zrealizować.

Należy wyeliminować lub złagodzić objawy chorób ogólnoustrojowych np. otyłość, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, niedokrwistość, wady wrodzone i nabyte mięśnia sercowego, choroby metaboliczne (np. cukrzyca), choroby narządów układu wydzielania wewnętrznego (np. nadczynność lub niedoczynność gruczołu tarczowego), wady postawy, schorzenia narządów układu ruchu, zaburzenia wydolności układu oddechowego, zaburzenia układu pokarmowego (np. choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy), guzki krwawnicze (hemoroidy), schorzenia układu moczowego (kamica nerkowa), żylaki kończyn dolnych.

Należy wyeliminować przyczyny i objawy chorób narządu rodnego (np. torbiele jajników, endometriozę, zrosty pozapalne, pourazowe jajowodowe i okołojajowodowe, przegrody wewnątrzmaciczne, wady rozwojowe macicy, mięśniaki macicy, polipy szyjki macicy).

Należy wyeliminować procesy zapalne miejscowe i uogólnione (np. zapalenie pochwy bakteryjne, grzybicze i pierwotniakowe, anginy, zakażenia układu moczowego, pokarmowego, skóry i błon śluzowych).

Zagrożeniem dla płodu może być równie wykonywanie badań rentgenowskich w drugiej fazie cyklu, a jeżeli są one konieczne, wówczas należy poinformować o swoich planach lekarza kierującego.

Planując ciążę powinno się odstawić leki, używki (tytoń, alkohol, narkotyki). Aby odstawić zażywane leki należy skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, a jeśli jest to niemożliwe to przynajmniej zredukować dawkę lub zastosować inny mniej teratogenny odpowiednik. Złą sławą zapisał się w historii medycyny używany w II połowie ubiegłego stulecia w Niemczech, lek zmniejszający nudności u kobiet w ciąży o nazwie Talidomid. Preparat ten spowodował wady wrodzone u płodów matek, które go zażywały. Wady te objawiały się głównie skróceniem długich kości kończyn. Ludzie ci żyją do dziś, głównie w Niemczech i Skandynawii.

Przyszli rodzice przed podjęciem decyzji o rodzicielstwie powinni również odwiedzić lekarza stomatologa, ortopedę, w przypadku obciążenia chorobą genetyczną przynajmniej jednego z rodziców także lekarza genetyka, okulistę. Należy również zadbać o odpowiednią dietę i dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin i minerałów, a także nie zapominać o aktywności fizycznej, np. codziennej chwili relaksu czy spacerze. Należy zwrócić szczególną uwagę na kwas foliowy, którego zbyt niski poziom w pierwszym miesiącu może prowadzić do rozszczepu kręgosłupa u dziecka, a w niektórych przypadkach poronienia samoistnego czy tez zaburzeń wewnątrzmacicznych w rozwoju płodu. Dla zachowania prawidłowych zasobów matczynego kwasu foliowego niezbędne jest dzienne spożycie 0,4 mg w diecie lub w postaci suplementu (w postaci tabletek) przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, które mają zamiar zajść w ciążę. Należy zażywać go na trzy miesiące przed planowaną ciążą.

Zdaniem ginekologów, aby ciąża i poród zakończyły się dla dziecka i matki pełnym powodzeniem, rodzice powinni zainteresować się swoim stanem zdrowia już na 12 miesięcy przed planowaną ciążą. W ostatnich latach wykazano, że odpowiednie przygotowanie do ciąży zwiększa szanse na jej prawidłowy przebieg i urodzenie zdrowego dziecka. Nie ma ściśle wyznaczonej granicy, kiedy powinniśmy podjąć decyzję o zostaniu rodzicami. Najlepszy czas na podjęcie tej decyzji to nasz instynkt. Niestety nie zawsze nasz instynkt idzie w parze z zegarem biologicznym i niekiedy może okazać się za późno na macierzyństwo.

Z medycznego punktu widzenia najlepszy dla kobiety okres do zajścia w ciążę to czas między +/- 18 a 26 rokiem życia. Przemawia za tym wysoki poziom hormonów płciowych, wysoka płodność, silny, dojrzały organizm kobiety, znacznie mniejsza zachorowalność na choroby przewlekłe i względnie małe ryzyko komplikacji. Zachodząc w ciążę w tym przedziale wiekowym zmniejsza się znacząco ryzyko wystąpienia poważnych wad wrodzonych i zespołów wad wrodzonych, zmniejsza ryzyko nieprawidłowego rozwoju dziecka. Biorąc pod uwagę te uwarunkowania przemawiają one za tym, żeby urodzić dziecko do +/- 26, 27 roku życia. Minusem podjęcia decyzji o zajściu w ciążę między +/- 27 a 35 rokiem życia jest wzrastające ryzyko zaburzeń hormonalnych i owulacyjnych, szczególnie po 30rż., niektóre kobiety mogą mieć trudności z zajściem w ciążę. Kobiety po +/- 35, 36 roku życia chcące urodzić dziecko mają coraz niższy poziom hormonów płciowych i wspomniane powyżej ryzyko wad genetycznych u płodu.

Optymalnym terminem do zajścia w ciążę są miesiące letnie: maj, czerwiec, lipiec. Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę w tych miesiącach wówczas organogeneza (powstawanie i różnicowanie się narządów wewnętrznych płodu) zachodząca w pierwszym trymestrze w dużo mniejszym stopniu jest narażona na czynniki pochodzące z zewnątrz np. infekcje bakteryjne, wirusowe, a tym samym na działającą teratogennie antybiotykoterapię. Znaczenie mają również czynniki psychologiczne (dużo lepsze samopoczucie kobiety w miesiącach letnich - widoczne głównie u kobiet mieszkających w klimatycznej strefie umiarkowanej).

Zarówno kobieta jak i mężczyzna przygotowując się do roli rodziców powinni być dojrzali emocjonalnie i społecznie, gotowi na zmianę w życiu, powinni się usamodzielnić, zdobyć wykształcenie, pracę zawodową. Kobieta – przyszła matka powinna pomyśleć o potencjalnych zagrożeniach dla rozwijającego się płodu wynikających z wykonywanej przez nią pracy, w razie potrzeby powinna zmienić pracę lub ograniczyć działanie czynników szkodliwych, aczkolwiek nie powinna rezygnować z pracy, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań.

Autorem artykułu 'Najlepszy okres na planowanie ciąży' jest lek. med. Roman Wodowski . Kopiowanie treści bez zgody redakcji zabronione.

I z tego co wiem na temat planowania ciąży na forum jest odpowiedni dział :) I tam też eksperci coś doradzą:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw sty 10, 2013 5:06 pm 

A to przejrzę forum, na pewno coś znajdę. Kwas już łykam. Muszę tylko zmienić lekarza ogólnego i będzie chyba dobrze. Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr maja 07, 2014 11:49 am 
Awatar użytkownika

Witam !
Może zaglada tu jakaś przyszła mamuska ze Świnoujścia?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: sob maja 31, 2014 11:37 pm 
Awatar użytkownika

Zagląda ale nic tu sie nie dzieje ... :-(

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn cze 02, 2014 1:02 pm 
Awatar użytkownika

Hej, co prawda nie spodziewam się maluszka a mam już roczniaka - chętnie się spotkam. Odezwijcie się na Priv.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 244, 245, 246, 247, 248

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]