Dzisiaj jest śr lip 18, 2018 10:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pt sie 09, 2013 7:38 pm 
Awatar użytkownika

Dzien dobry, mam pytanie do mam. Czy któraś z was szykowala Słoiczki z warzywami i owocami już będąc w ciąży? JEst teraz dużo świeżych warzyw, mam dużo czasu, wydaje mi sie dobrym pomysłem przygotowanie tAkich pasteryzowanych sloiczkow.... Może jakieś dobre przepisy/ porady :) :D

Obrazek

24.11. 13 - 950g;)
20.12.13 - 1450g
7.01. 29t - 1600g
27.01 33t - 2300g

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sie 21, 2013 12:26 pm 

Witam!
Ja przyznam,że w ciąży jakoś nie pomyślałam o zrobieniu zapasów i bardzo szybko żałowałam .W tym roku zrobiłam przeciery morelowe,ale większość warzyw i owoców mrożę.Mrożenie nie zabija tylu witamin co długie gotowanie i pasteryzacja.Jedyny problem to brak miejsca w zamrażarce :wink: .Jeśli masz czas,ochotę polecam mrożenie :).

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 27, 2016 2:07 pm 

Ja bym się nie podjęła robienia słoiczków już w ciąży. Dietę u dziecka rozszerza się stopniowo od 4 miesiąca, więc biorąc pod uwagę, że słoiczki byłyby robione w 8, 9tym miesiącu ciąży to potem musiałyby leżeć conajmniej 5 miesięcy w zamrażalce... Jak dla mnie to zdecydowanie za długi okres czasu, ja wolę mieć wszystko "świeże".. Jabłka i marchewkę, czyli to co wprowadza się na początku diety dziecka można kupić przez cały rok, więc tym bardziej bym sobie odpuściła... Choć sam pomysł, aby nie kupować słoiczków w sklepie i przygotowywać dziecku samodzielnie posiłki uważam za super :) U mnie było z tym różnie... :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: czw kwie 21, 2016 2:09 pm 

Ja chyba bym nie robiła w ciąży. Dopiero mając malucha, rozpoczynając rozszerzanie diety - wtedy na zapas zamrażać czy zagotować w słoiczku coś na za tydzień np. ALe chyba wolałabym dawac na świeżo. Aczkolwiek sklepowe stoją miesiącami... ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt maja 23, 2017 9:19 am 

Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że nie przygotuje się wszystkiego, ale jak już dziecko jest na świecie to nie zawsze mama ma czas na pichcenie. Wtedy taki zapasowy obiadek na szybko może być zbawienny :)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt maja 11, 2018 3:21 pm 

Nie szykowałam sobie słoiczków z owocami czy warzywami,nie pomyślałam nawet o tym.Od kilkunastu już lat na naszym rynku mamy spory wybór dań gotowych dla dzieci w każdym wieku,na każdym etapie ich życia.Są one łatwo dostępne,jest ich spory wybór, a przede wszystkim są zdrowe i wartościowe.W swoim składzie mają sporo witamin,potasu,magnezu,żelaza,cynku.Nie zawierają sztucznych konserwantów i mają spory wachlarz smaków.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]