Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 4:57 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 11:05 am 

zastanawia mnie ktora metoda karmienia piersia jest najbardziej wygodna i ktora wy stosujecie?ja dotychczas karmilam tradycyjnie, jednak mojemu malemu cos zaczyna nieodpowiadac i chce tylko byc karmiony na boczku!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 11:44 am 

Metod nie ma, są różne pozycje :) A wybrać można sobie tą która najbardziej nam odpowiada albo stosować naprzemiennie. My się karmimy brzuszkiem do brzuszka, tradycyjnie, nad ranem jak biorę małego do łóżka to na leżąco. A to 'karmienie na boczku' to chodzi Ci o tzw. karmienie spod pachy? Dla mnie ta pozycja była mega niewygodna, nie umiałam młodego sama utrzymać, musiał mi ktoś pomagać ale jest nie zastąpiona w chwilach, gdy dziecko chce jeść tylko z jednej piersi, ta pozycja 'oszukuje' go i je z tej co nie lubi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 7:38 pm 
Awatar użytkownika

moniasz chyba chodziło o pozycje na boku na leżaco.

Miałam cesarce, wiec w szpitalu nauczyli mnie karmic tylko na siedzaco. Na boku nie byłam w stanie, tak bardzo bolało mnie podbrzusze. Zaczełam z tego korzystac dopiero od miesiaca, gdy nocne wstawanie na karmienie zaczeło byc juz nie do zniesienia. Teraz sie klade, podłaczam małego i podsypiam, czekając az skonczy.

natomiast w dzien karmię na siedzaco, tradycyjnie.

pozycja spod pachy była dla mnie na tyle kosmiczna, ze nie odważyłam się nawet sprobowac.

Mateuszek 10.04.2008 cc 8:45 51cm 2600g
--20.05.2009 6tc [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn wrz 29, 2008 9:57 pm 

my karmmimy sie tradycyjnie a w nocy to wiadomo na lezaca
za to jak hania chc sie tylko cycem pobawic to pozycje sa takie co by nawet cyrkowiec nie wymyslil juz nie mowiac o opisywaniu przez lekarzy :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 12:43 am 
Awatar użytkownika

Obie córki karmiłam " Z pod pachy" i im i mi było wygodnie. Obie ręce miałam wtedy do dyspozycji, a i dziecko nie zasypiało mi na ręku, aby potem je budzić przenosząc do łóżeczka. Polecam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt wrz 30, 2008 12:44 pm 

ja "z pod pachy "nigdy nie stosowalam nie wiem jak sie do tego zabrac.jednak ostatnio wyczytalam o pozycji takiej ; klade malego u siebie na brzuszku a on sie podlancza do cyca i jednoczesnie podczas karmienia wykonuje mu masaz brzuszka.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt lis 16, 2018 11:01 am 

Ja karmię córkę piersią i moja mała jest bardzo grzeczna podczas karmienia. Czasami karmię Monikę nawet cztery razy dziennie, przez co moje sutki były podrażnione. Długo szukałam sposobu na krwawiące brodawki podczas karmienia, aż w końcu znajoma poleciła mi pewne sprawdzone przez nią plastry opatrunkowe na brodawki, które łagodzą ból i przyspieszają gojenie się piersi. Muszę przyznać, że bardzo dobrze się one u mnie sprawdziły, stosuję je już od blisko 3 miesięcy i zauważam znaczącą poprawę. Polecam je więc wszystkim mamusiom karmiącym, które posiadają delikatną skórę.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]