Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 2:58 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Wiadomość: wt lip 08, 2008 7:46 am 

witam!

Proszę o radę: co najpierw, o której godzinie wprowadzić nowy posiłek dla 4 mc dziecka.

WOjtuś jest na mleku modyfikowanym.

Aha czy kaszka bezglutenowa to np. z NESTLE kleik mleczno-ryżowy? Bo chciałbym mu podać jedną łyżkę wieczorem do mleka (moze by mi dłuzej spał).

Dziękujęi pozdrawiam

Bogusia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lip 08, 2008 8:20 am 
Awatar użytkownika

Najlepiej kaszkę czy inne rzeczy podawaj rano raczej nie na wieczór, po to abyś mogła sprawdzić jak mały reaguje.
Kaszka mleczno ryżowa zawiera mleko, z Nestle mleko NAN a z bobovity- bebiko.
Kaszki ryżowe również są produktem bezglutenowym.
Nie sądze aby po jednej łyżeczce od razu Ci dłużej spał, poza tym dziecko w jego wieku powinnaś karmić w nocy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: wt lip 08, 2008 9:28 am 

moja ma 4 miesiące, najpierw dałam jej owoce jabłuszka i soczek, po 2 dniach na wieczór koło 20tej dałam kaszke mleczno-ryżową ale nie jedną łyżeczke tylko tak jak pisze na kaszce i strasznie jej smakowała zjadła 180ml za pierwszym razem i szczęśliwa poszła spać, wszystko było ok i po kaszce śpi mi od 21 do 6 godziny i teraz daje jej rano i wieczorem kaszke bo samego mleka za bardzo nie chce, pije bardzo mało a kaszke zjada całą, a po następnych dwóch dniach wprowadziłam zupki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 10, 2008 11:38 am 
Awatar użytkownika

ja tez zaczelam niedwano mojej wprowadzac nowe pokarmy;najpierw polecam bys zaczela od kleikow i kaszek.a pozniej soki,przeciery zupki.
Ja najpierw zaczelam dawac przez 3 dni raz dziennie kleiku kukurydzianego do mleka(2 łyżeczki),na 2 posilek by sprawdzic czy pojwiaja sie jakies alergiczne zmiany.Po 3 dniach podalam kelik ryżowy w takiej samej ilosci i tez pzrez 3 dni.Obecnie daje mełej jak wstanie 180ml mleka ktore je od poczatku i dodaje 3 łyzeczki kleiku kukurydzianego i na kolacje to samo tylko ze kleik ryzowy.Oczywiscie daje bezsmakowy zeby najpierw sie przyzwyczaila do innych smakow nie tylko słodkie.Rowniez wprowadzilam juz sok jablkowy i marchewkowy najpierw 2-3 łyzeczki dziennie i zwiekszac az sie dojdzie do 50 ml.

Niedlugo zaczne wprowadzac kaszki ,przeciery i zupki.
Ale na poczatek polecm kleiki (bezmleczne i bezglutenowe).
jak dla mnie lepszy jest kleik kukurydziany gdyz nie powoduje zatwardzen u dziecka jak ryzowy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 10, 2008 11:50 am 
Awatar użytkownika

astrid-1 pisze:
... poza tym dziecko w jego wieku powinnaś karmić w nocy.

:shock: :shock: :shock: :shock: 4-miesieczne dziecko juz nie potrzebuje karmien nocnych!!!! uważam, ze słowo "powinnas" jest tu błędne!! oczywiscie wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb dziecka, ale zazwyczaj juz 3-miesieczne dzieci tak naprawde nie potrzebuja nocnego karmienia i zazwyczaj jest to poprostu kwestia przyzwyczajenia dziecka!!!
szczegolnie jak dziecko jest na modyfikowanym - jezeli w ciagu dnia ładnie je i tyle porcji ile powinien to zapewniam, ze karmienie nocne jest zbedne!!

mij mati jak mial 2,5 miesiaca to juz nie potrzebował nocnych karmien; zasypiajac o ok. 20:30 budzil sie o 5 na mleczko, a terax jak ma ponad 5 miesięcy to budzi sie o 6;
jak sie w nocy czasami przenudzi to wystarcza dwa łyki wody, smok w buzie i dalej spi do rana;

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 10, 2008 3:07 pm 

moja niunia strasznie nie lubi soczków strasznie ją wykrzywia po nich :P lubi natomiast zupke marchewkową z ryżem :) i śpi codziennie od 22:30 do 8 a czasem do 9 rano :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 10, 2008 3:16 pm 
Awatar użytkownika

Może rzeczywiście słowo "powinnaś" jest błędne, ale zalecane jest karmienie dziecka do 6 miesiąca, przynajmniej tak moja pediatra twierdziła. Arek szedł spać ok 19 i był jeszcze karmiony o 24.
Potem sam z tego posiłku zrezygnował.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: czw lip 10, 2008 3:57 pm 

Kobietki, czytam posty i nie wierze. Moja mala ma 3 miesiace i 9 dni :) i budzi sie w nocy na jedzenie co ok. 2-3 godziny...,
zasypia o 21.00 - budzi sie o 24, 3 i 5 zazwyczaj, pozniej spimy z reguly do 8-mej ale niestety nie bylo jeszcze takiej nocy zeby nie obudzila sie na zarelko :)

i oczywiscie probuje ja oszukac smoczkiem ale niestety nie dziala - moze rzeczywiscie ta woda przegotowana pomoze..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 11, 2008 8:56 am 
Awatar użytkownika

jestem tego zdania ze jak dziecko budzi sie w nocy zeby zjesc to trzeba dac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pt lip 11, 2008 10:29 pm 

moj maly mial niecale 4 miesiace jak zasypial o 21 i spal do 5-6 rano a teraz mu sie odmienilo i jak zasnie o 21 to wstaje o 2 na jedzonko. ale nie chce jesc w dzien to chociaz niech w nocy je ;p

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: sob lip 12, 2008 7:52 pm 

A moj urwis ma 4 msc i 2 tyg i spi od 19 do 7 rano :lol: :lol: czasem tylko budzi sie kolo 2 wiec szybka butla i dalej spi ale nie zawsze było tak słodko. Do 3 msc w dzien nie spał w ogole a w nocy budzil sie co 3 godziny :?

Jesli chodzi o dodatkowe posilki to wcina juz kaszke z nestle bananowa raz dziennie zazwyczaj rano, pozniej 4 x mleko NAN2rR tylko 150 bo wiecej nie wcisnie miedzy czasie jakis deserek i soczki. Niestey marchewka i zupki są na razie blee :wink: ale będziemy próbować dalej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: ndz lip 13, 2008 5:49 pm 
Awatar użytkownika

Witam wszystkie mamusie!!! Moja Oleńka ma 4 miesiące i 3 dni od prawie dwóch tygodni podaje jej a raczej próbuje podawać kaszkę mleczno-ryżową z bananami z Nestle ale to jej jakoś nie bardzo pasuje,wprowadziłam od paru dni deserek jabłuszkO(z gerbera) krzywiła :x się zjadła dosłownie 2 łyżeczki i tak na następny dzień równierz jej podałam ale pluła więc zrobiłam dzień przerwy i dzś podałam jej jabłuszko z bananem (bobovita)no jakoś przeszło.Podpowiedzcie mi czy kaszki,zupki podajecie przez butelkę czy karmicie łyżeczką.Z moim synem takich cyrków nie miałam jak był taki maluśki wcinał wszystko jak leciało ale po 9 latach ucze się na nowo i malutka jest zupełnie inna.Po prostu potrzebuje by ktoś mi podpowiedział jak zacząć karmienie takiej wybrednej istotki.Mam jeszcze 2 miesiące nim wróce do pracy ale niema co odwlekać tylko działać.POZDRAWIAM :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lip 14, 2008 12:53 am 

czesc mamuski! mam 4-miesiecznego synka :smo: i chcialam zapytac czy moge mu podac swiezo starte jablko?????i w ogole jakie owoce moge mu podawac? za porady z gory dziekuje :kit:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lip 14, 2008 2:47 pm 
Awatar użytkownika

ja swojej podaje keliki i kaszki narazie w butelce.Ale zupki czy deserki czy soczki łyzeczka i bardzo jej to pasuje.ładnie szybko sie nauczyla jesc lyzeczka, nie marudzi i wcina wszystko:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Wiadomość: pn lip 14, 2008 10:24 pm 
Awatar użytkownika

mniszka1604 kaszke malutkiej też podaje butelką ale jak poczytałam kilka postów to widze że dzieciaczki wsuwają ogromne ilości moja Oleńka zjada po 100,120 ml,zdaży się że zje 150ml ale nigdy 180ml.Dzisiaj pięknie zjadła deserek jabłko z bananem ale tylko 3 łyżeczki deserowe.,ale za to kaszki wciągneła tylko 40 ml. :( myślę że niechce jeść gdyż u nas jest bardzo gorąco,najważniejsze że pije herbatkę i soczek jabłkowy z miętą.A obiadki wprowadze za kilka dni. :o

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]