Dzisiaj jest ndz gru 17, 2017 10:08 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Wiadomość: śr sty 23, 2013 2:44 pm 

Na pewno Minie zgadzamy się w jednym "siedzą nie wiadomo po co gdzieś na drugim końcu świata" to to fakt jakich mało...no jedynie dla samych zainteresowanych kasa, ale cóż jak można stracić zdrowie a nawet życie :/
Niestety my również płacimy cholerne podatki, nawet od nagrody uznaniowej...chore to...

No u nas też nie jest duże bezrobocie, śląskie zazwyczaj ma najmniejsze albo 2 miejsce. Ale i tak wyzysk taki że się w głowie nie mieści :( wszędzie na umowę zlecenie i niby po 3 powinno się dostać stałą czy jakąś inną formę zatrudnienia to albo zwalniają, albo prawo pozwala na omijanie i tak np siostra kumpla miała 12 umów ;) co m-c odnawiana...po roku sama rzuciła robotę, no bo zero świadczeń jej nie bawiło.

Kurcze ja się dalej boję, że nie podołam przy dwójce w domu pracować...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sty 29, 2013 8:49 am 

E-misia kwestia organizacji i nauczenia dzieci ze musza sie sami sobą zajmować. Ja teraz pracuję w domu codziennie około 8h mały nauczył mi sie bawić w dzień sam przychodzi jak chce jeść przewinąć go lub coś go boli a ma dwa latka zaczęłam pracować jak miał 4miesiące. Popołudniami zostawiam wszytsko i jestem jego bawimy sie wariujemy spacery. Jak idzie spać ogarniam mieszkanie czasem gotuje jak starcza siły. W dzień czasem jak ogarnę cały bałagan z firmą też udaje mi sie coś zrobić w domku czy nawet na spacer wyjść z małym. Przy dwójece napewno nie bedzie łatwo i potrzeba czasu na nauczenie sie co jest ważne a co może leżeć nie zrobione czasem ale realne do wykonania. Powodzenia dla wszytskich planujących własną firmę i tych co juz maja.

Obrazek

[*] 6tc - 9tc prawie listopadowa mama 2010,
[*] 5tc 04-02-2014

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt sty 29, 2013 8:05 pm 

Własna firma to duuużo wyrzeczeń i pełna dyspozycyjność :wink: Co to takiego L4 :?: :lol:

Pracowałam w dużej firmie na niskim stanowisku. Od 6 prowadzę własną firmę. Na początku w domu, od dłuższego czasu w wynajmowanym biurze :)

Będąc pracownikiem nie doceniałam wartości pracy. Jako przedsiębiorca dopóki nie wypracuję - nie zarobię :wink: Nauczyłam się szacunku do cudzej pracy i własnej. Każda praca wymaga wynagrodzenia - pod warunkiem, że została wykonana. Zajęcie miejsca pracy nie jest tożsame z pracą....

Bezrobocie w Polsce - występuje tak jak w innych krajach. Kilkuprocentowe może odzwierciedlać np. ludzi w trakcie przekwalifikowywania się, zmiany pracy, etc.
Niestety wielu Polaków zamiast szukać pracy ( wcale jej nie brakuje), oczekuje od państwa kolejnych zapomóg, dodatków i najlepiej jednego pracodawcy dającego coroczne podwyżki z tytułu wykonywanie tego samego zajęcia....
Osobiście zniosłabym wszystkie ulgi i zapomogi :!: W zamian za to podwyższając pensje pracujących :)

To tak w skrócie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 30, 2013 12:25 pm 
Awatar użytkownika

Jodynka.. wow.. super, ze dasz rade pracowac w domu tyle godzin jednoczesnie opiekujac sie dzieckiem! :D Ja za cholere sie skupic nie moge..

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 30, 2013 1:43 pm 

Fajny wątek!
Ja niedawno będąc na urlopie macierzyńskim straciłam prace i powiem szczerze mam dość borykania się z nieuczciwymi pracodawcami. Wtedy pomyślałam, że chyba czas wkońcu zabrać się za coś własnego.

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 30, 2013 3:33 pm 

NIKA ciężko jest ale trzeba cos robić ja sie ciesze ze nie msze oddawać małego w rece czyjeś.
E-misia ELiza Uważam ze jak ktoś ma pomysł na siebie trzeba ryzykować albo pójdzie a jak nawet nie to w przyszłości nie bedziemy myśleć co by było gdyby.
Powodzenia do wszystkich

Obrazek

[*] 6tc - 9tc prawie listopadowa mama 2010,
[*] 5tc 04-02-2014

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr sty 30, 2013 4:42 pm 

jodynka tylko niestety nie mam pomysłu co mogłabym robić z domu. Szkoda! tak byłoby ńajlepiej. Chodzi mi coś po głowie, ale dużo czasu musiałabym spędzać poza domem i boję się, ze ucierpi na tym dziecko.

Obrazek Jaśminka ma 18 ząbków:-)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lut 03, 2013 7:24 pm 

Agacior masz sporo racji, ale znieść wszystkie ulgi i zapomogi to trochę nie fair wobec niektórych (akurat nie mówię o sobie bo z żadnych nie korzystam a mąż jedynie ulga na dzieci-tu niejako zapracował na to, o zapomogach wszelkich możemy zapomnieć mimo że nie zarabia jakiś kroci) ale co z samotnymi matkami? (mówię o tych naprawdę samotnych) :(
Agacior niestety tylu ilu ludzi, którym nie chce pracować tylu pracodawców szukających taniej siły roboczej.

Jodynka moja młodsza córka jest dokładnie w takim wieku jak Twój synek, ale właśnie mam dwie, do tego jeszcze od września pójdzie starsza do przedszkola więc dojdzie mi odbieranie jej z młodszą. Przy starszej mogłabym robić tak samo jak Ty po 8 h dziennie już prawie od samego początku jej życia, ale młodsza...z organizacją i samodyscypliną nie mam najmniejszego problemu.

Ja mam pomysł, ale niestety założenie własnego biznesu odpadło w przedbiegach na najbliższe 2 lata...
Zresztą prowadzę wynajem mieszkania, odprowadzam podatek więc takim strasznym darmozjadem dla męża jak i państwa nie jestem ;)

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: ndz lut 03, 2013 10:41 pm 

E-misia a niby dlaczego samotnej matce ma się coś należeć od państwa :?: Przecież nawet po rozpadzie związku rodzice razem posiadają obowiązek alimentacyjny wobec dziecka :wink: Może lepiej zająć się systemem egzekwowania alimentów na dzieci :?: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lut 04, 2013 12:06 pm 

Agacior No oczywiście masz rację, ale co ma zrobić matka zanim dostanie wyrok? a dziecko jest maleńkie i pracy podjąć nie może. Jedyne rozwiązanie jak dla mnie to pomagać doraźnie a nie stale i jakoś egzekwować podjęcie pracy. Znam jedną mamę zostawioną w ciąży, pracy podjąć nie mogła, tatuś migał się od ojcostwa i alimentów, nie stawiał się na sprawy, wezwania wracały, aż został doprowadzony ale wsjo trwało 9 m-cy do tego czasu nie miała żadnej pomocy prócz rodziców czy kol., oczywiście pracę podjęła jak tylko mogła ok 4 m-ca życia dziecka, ale przecież zanim ur i te pierwsze 4 m-ce musiała jeść i dziecko ubrać itd. A pomoc dostała jak dostała alimenty kiedy już miała pracę i alimenty ot nasze prawo.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pn lut 04, 2013 12:48 pm 

No więc problem tkwi w systemie sądownictwa, który mało efektywnie powołuje ojców do przyjęcia chociaż finansowej odpowiedzialności za dziecko.

Patrząc na to co ludzie wyrabiali, żeby formalnie stać się samotnym rodzicem na potrzeby rekrutacji przedszkolnej - rozdawanie kasy samotnym matkom mogłoby wywołać podobną patologię :roll:

Niech kobiety nie oglądają się na innych - facetów, rodziców, państwo. Niech biorą odpowiedzialność za własne życie. Niech na nie zapracują troszkę :wink: I wcale nie mówię o wielkiej karierze zawodowej :) Lubisz piec - może można gdzieś te pyszności sprzedać :?: Może w osiedlowym sklepie chcieliby by sprzedawać świeże ciasto :?:

Myślę, że możliwości zarobkowania jest wiele - największe ograniczenie tkwi w naszych głowach :wink:

Znam ludzi, którzy nie założą własnego biznesu, chociaż możliwości mają, bo po prostu nie chcą przyjąć odpowiedzialności :wink: Lepiej niech pracodawca przyjmuje odpowiedzialność za ich błędy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt lut 05, 2013 3:31 pm 

O właśnie! Bo obecnie widzę tylko, że albo system daje takie możliwości że można bezkarnie oszukiwać państwo i innych ludzi w nim żyjących (przykład moje dziecko nie dostało się do przedszkola, bo nie jestem ani pracująca ani teoretycznie ani praktycznie samotna, oczywiście mogłabym sobie załatwić lewe zaświadczenie o pracy i znam matkę niesamotną, korzystającą z p-kola jako samotna i bez niczego o tym mówiąca ale na papierku jest samotną) a dwa system uniemożliwia czasem niektórym kroki w podjęciu działania na własny biznes.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: pt lut 07, 2014 1:18 am 

Agacior pisze:
E-misia a niby dlaczego samotnej matce ma się coś należeć od państwa :?:

Błagam Cię kobieto, Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak samotnym matkom jest trudno! Zwłaszcza gdy nie mogą liczyć na pomoc tatusiów! Oczywiście, że należą się zapomogi dla samotnych matek! Kobiety nierzadko dostają 200-300 zł alimentów na dziecko. To jest kropla w morzu potrzeb! Samo utrzymanie mieszkania kosztuje ok. 1000-1500 zł, 200 zł alimentów i ile takiej matce ma zostać, gdy przykładowo zarabia 1600 zł? Za co ma dziecku jedzenie kupić? Zapomogi i dodatki ratują ją nierzadko przed głodem...

Jak ktoś ma stabilną sytuację to może mieć takie krzywdzące opinie. Ja mieszkam z mężem i ciężko nam się utrzymać, mimo iż oboje jesteśmy pracowici. Niestety kredyt hipoteczny, koszty utrzymania mieszkania i życia są katastrofalne i wcale się nie dziwię, że ludzie z naszego kraju uciekają :roll:

A nawiązując do tematu wątku - ja cały czas myślę nad otworzeniem własnej działalności za ok 1,5 roku, tylko nie do końca jestem przekonana do pracy w domu...

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: wt maja 06, 2014 9:57 pm 

Na założenie własnej działalności nigdy bym się nie porwała - sądzę, że już sama biurokracja na początku mogłaby mnie przytłoczyć. Ale też postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęłam inwestować oszczędności w obligacje korporacyjne. Na temat inwestowania miałam już pewną wiedzę a przy przeanalizowaniu różnych jego form to papiery dłużne przedsiębiorstw wydały mi się najbardziej opłacalne. Zastanawiałam się jeszcze nad akcjami, ale poziom ryzyka jest jak dla mnie zbyt duży.

Offline Wyświetl profil  

Wiadomość: śr kwie 26, 2017 1:34 pm 

Aby założyć własną działalność to teraz trzeba mieć "jaja". Na początku są same problemy i sporo trzeba oddać US/ZUS. Dopóki nie będzie przychodów na poziomie 100 tys miesięcznie, to trzeba ciężko pracować i nie spać po nocach.

Offline Wyświetl profil  

Wyświetl wiadomości nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]